Táto strana ponúkla Štefanovi Harabinovi prvé miesto na kandidátke - MAGAZÍN 1
Slovensko

Táto strana ponúkla Štefanovi Harabinovi prvé miesto na kandidátke

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nezaradený poslanec Národnej rady Peter Marček na svojom profile na Facebooku napísal, že sudcovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi ponúkal 1. miesto na kandidátke jeho strany Hlas ľudu.

„Presadzoval som ho ako jediného pronárodného kandidáta, zbieral som pre neho petičné hárky s podpismi a pokiaľ nebol mimo BA, tak sme sa stretávali s ním každú stredu v jednej nemenovanej reštaurácii pri jeho bydlisku,“ napísal v diskusii pod svojim statusom poslanec Marček.

Na tieto stretnutia má podľa jeho vlastných slov „svedkov z radu poslancov i spoluzakladateľa z Hlasu Ľudu“.

Ďalej napísal, že mali byť „dohodnutí na vzájomnej podpore, vzhľadom k veľmi blízkym názorom. Po prehratých prez. voľbách mi p. Harabín už nezdvihol mobil, ani už viac neodpovedal na sms“. To zrejme nie je náznakom vzájomnej podpory.

Ďalej prezradil možno viac, než by sám chcel. „Dokonca sme mu ponúkli miesto lídra č1. na našej kandidátke novovzniknutého a zaregistrovaného hnutia HLAS ĽUDU, čo odmietol so slovami, že on chce kandidovať iba na prezidenta SR, alebo na funkciu sudcu v Štrasburgu v EÚ, že do parlamentnej politiky určite nepôjde,“ uviedol Marček. Tvrdí, že na všetky tieto vyhlásenia má svedkov.

Rozpísal sa aj o občianskom združení Harabinovci. „Jeho (Harabinovi, pozn. redakcie) synovci založili spolu s Petrou Demkovou, asistentkou Maťky Šimkovičovej, občianske združenie Harabínovci, toto sa pokúsia pretransformovať na politický subjekt, opätovným zbieraním podpisov na petič. hárkoch, obaja vyššie menovaní Š. Harabínovci sa stanú politikmi, budú taktiež na kandidátnej listine, ako i ďalší rodinní príslušníci a priatelia, predpokladajme, že po úspešnej volebnej kampani na čele so sudcom NS Š. Harabínom. P. Harabín ostane vykonávať funkciu sudcu NS, alebo ES, prípadne sa stane pri dostatočnom percentuálnom podieli v novovzniknutej koalícii ministrom spravodlivosti, v parlamente sedieť nikdy nebude, je to pod jeho úroveň,“ odhalil pozadie Harabinovcov Marček.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *