Táto správa poteší všetkých Slovákov! Rúška idú konečne od pondelka dole! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Táto správa poteší všetkých Slovákov! Rúška idú konečne od pondelka dole!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia na Slovensku sa zlepšuje a tak sa upravujú aj opatrenia. Od pondelka 19.apríla sa zmierňujú podmienky nosenia respirátora či rúška vo vybraných situáciách. Vyplýva to zo zmien vo vyhláške k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, ktoré vo štvrtok (15. 4.) prijal Úrad verejného zdravotníctva SR.

V exteriéri už nebude povinné mať prekryté horné dýchacie cesty, ak bude človek vzdialený najmenej päť metrov od ostatných osôb, s ktorými nežije v spoločnej domácnosti.

Niektoré osoby tiež budú môcť mať v interiéri verejných budov namiesto respirátorov rúška. Výnimka sa týka konkrétne:

  1. všetkých žiakov v škole alebo školskom zariadení,
  2. pedagogických a odborných zamestnancov počas vyučovania,
  3. na pracovisku: zamestnancov, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu,
  4. zamestnancov, ktorým spôsob práce alebo pracovné podmienky neumožňujú nosenie respirátora, po dohode medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov (doteraz to bolo možné iba na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby).