Politika Zo sveta

Taliansky europoslanec v Bruseli: Skutoční fašisti sedia tu!

Európske elity sa obávajú, že proti-imigračné strany prevezmú kontrolu v Európskom parlamente, povedal člen Salvíniho strany Lega – Marco Zanni maďarskému denníku Magyar Hírlap. „Európske elity útočia na politikov kvôli ich postoji k migrácii.“

Taliansky politik zdôraznil, že migračná politika maďarskej a talianskej vlády je podporovaná ľuďmi, i keď pro-imigračné elity chcú delegitimizovať tieto demokraticky zvolené vlády.

Zanni uviedol, že taliansky minister vnútra Matteo Salvini chce viesť tie strany, ktoré chcú hlboké zmeny v troch oblastiach: migrácia, vnútorná bezpečnosť a hospodársky rozvoj. Jeho slogan je „poďme robiť menej, ale lepšie“, pretože Salvini chce viac subsidiarity a národných štátov a menej EÚ. Poslanec Európskeho parlamentu zdôraznil, že by mala existovať účinná spolupráca v niektorých oblastiach, ako je jednotný trh.

Pokiaľ ide o debatu tento týždeň v EP o Maďarsku, Zanni uviedol, že európske elity nedodržiavajú demokraciu, premieňajú mechanizmy právneho štátu na politické nástroje. „Skutoční fašisti sú tu v Bruseli, nerešpektujú demokraciu zvolených vlád,“ uviedol Zanni a dodal, že „ľudia proti nim budú hlasovať“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *