Taliansko nasadzuje špičkové technológie na sledovanie migrácie v Stredomorí

Talianske úrady začali na palubu vrtuľníkov inštalovať novú špecializovanú kameru na sledovanie nelegálnej migrácie a pašovania ľudí v Stredozemnom mori.

Nová kamera je umiestnená na palube vrtuľníkov patriacich talianskej agentúre Guardia di Finanza pod velením ministra hospodárstva a financií.

Lorenzo Manganini, kapitán leteckého oddelenia v Palerme, povedal talianskym novinám Il Giornale, že nová kamera „je zároveň elektro-optickou aj infračervenou kamerou“.

„Operátor sediaci za konzolou môže ovládať vežičku, ktorá je umiestnená pred vrtuľníkom. Vďaka tejto kamere môžeme získať dostatok pokročilých videí a fotografií, „dodal.

Letové oddelenie v Palerme sa môže pochváliť siedmimi pilotmi vrtuľníkov a celkom 27 zamestnancami. Jednotka sa zaoberá nielen nelegálnou migráciou, ale aj nelegálnym pašovaním drog a iného tovaru do Talianska. Spolu s high-tech kamerou sú helikoptéry vybavené radarovým systémom, ktorý má dosah až 250 kilometrov.

V posledných niekoľkých týždňoch došlo v Taliansku k nárastu nových príchodov nelegálnych migrantov na Sicílii i na ostrov Lampedusa.

Mnoho migrantov, ktorí dorazili, či už sami alebo za pomoci plavidlel mimovládnych organizácií, bolo umiestnených do karantény, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu.

Niektorí z týchto migrantov boli umiestnení na palubu prenajatých trajektov na ubytovanie, napríklad Moby Zaza, ktorá stojí talianských daňových poplatníkov 4 000 EUR na migranta mesačne.

Alessandro Pagano, člen strany Liga Mattea Salviniho, minulý mesiac odhalil náklady na karanténu migrantov.

„Nehovoríme o člne z druhej ruky, ale o lodiach vybavených samoobslužnou reštauráciou, pizzeriou, zmrzlinou, krčmou s osobitným sortimentom vína, herným priestorom a video herňou, dvojlôžkovými alebo štvorlôžkovými kabínami so službami a dokonca aj luxusnými apartmánmi. To všetko, zatiaľ čo talianske rodiny a podniky sú na kolenách kvôli vážnej hospodárskej kríze spôsobenej pandémiou Covid-19, „uviedol.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *