Taliansko: Balkánska trasa zaznamenala nárast migrácie napriek uzavretiu kvôli koronakríze - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Taliansko: Balkánska trasa zaznamenala nárast migrácie napriek uzavretiu kvôli koronakríze

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na ceste, po ktorej sa nelegálni migranti často dostávajú na územie členských štátov Európskej únie cez Balkán, sa zaznamenal zvýšený počet migrujúcich utečencov. Migranti naďalej prúdia aj napriek uzávierkam hraníc a národným blokádam v reakcii na prebiehajúcu pandémiu koronavírusu šíriacu sa z čínskeho Wuhanu.

Prístavy v Taliansku boli v posledných týždňoch nútené prijať migrantov z „humanitárnych dôvodov“. Migranti však prechádzajú do Talianska aj po súši.

Utečenci zvyčajne prechádzajú severnou trasou cez Taliansko, Slovinsko a prichádzajú do regiónu Friuli Venezia Giulia. Regionálna vláda zaznamenala v posledných týždňoch podľa správy  „pozoruhodný nárast“ v migrácii, pričom viac ako 150 migrantov prichádza do hlavného mesta regiónu, Terstu, len v týždňovom období koncom apríla a začiatkom mája. 

Terstské úrady tvrdia, že štyri strediská prijímania migrantov v meste sú už preplnené. Pre prisťahovalcov na okraji mesta boli zriadené stany, pretože v existujúcich zariadeniach už nie je priestor pre nových prisťahovalcov.

K výzvam mesta prispieva aj potreba poskytnúť dostatok priestoru pre migrantov, aby mohli praktizovať opatrenia sociálneho distancovania, najmä počas povinnej 15-dňovej karantény, do ktorej sa musia prihlásiť po príchode. To predstavuje ešte väčšiu výzvu pre už preťažené zdroje mesta.

A rastúci počet migrantov naznačuje, že tento trend skôr stúpa, ako klesá. V januári prišlo do Friuli Venezia Giulia 388 migrantov oproti 270 v januári 2019. Čísla v nasledujúcich mesiacoch boli o niečo nižšie ako v rovnakom období minulého roka, ale „v poslednej dobe sa trend definitívne vrátil k zvyšovaniu“, povedal  Valerio Valenti, zástupca regionálnej vlády.

“Bolo by vhodné obnoviť dialóg so slovinskou vládou,” uviedol regionálny radca pre bezpečnosť Pierpaolo Roberti.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *