Zo sveta

Taliani protestujú proti očkovaniu. Muž odletel po rane vodným delom! Policajti nemajú zľutovanie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Talianski policajti sa snažia rozohnať dav robotníkov a občanov, ktorí už niekoľko dní protestujú v terstskom prístave proti covidpassom. Do práce majú prístup len plne očkovaní, či prekonaní alebo tí, ktorí si budú robiť každé dva dni testy na vlastné náklady. To sa talianom nepáči a protestujú.

„V mene zákona sa rozíďte,“ oznamuje policajt. Reakcia sa však zdala byť nezlomná, radostná a zároveň celkom mierumilovná: „Ľudia ako my sa nikdy nevzdávajú,“ spievajú ľudia pred obrnenými vozidlami. A potom sa z Terstu ozývalo skandovanie a výkriky: „Sloboda“, „Máme právo na prácu“.

Policajti sa však nevzdali a pokračovali v používaní vodných diel a slzného plynu.

Niektorým demonštrantom sa urobilo zle a na miesto bola privolaná záchranná služba. Jedna žena bola zranená, uviedol svedok pre médiá.

Medzitým pred policajtmi pokľakol zúfalý prístavný robotník. Je to scéna, ktorá je rovnako dojemná ako vypovedajúca o situácii, ktorá dospela do bodu zúfalstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *