Zo sveta

Taliani budú môcť protestovať len posediačky a úplne mimo mesta

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Talianska vláda dnes oznámila, že v celej krajine budú povolené protesty, kde ľudia budú sedieť a budú mimo centra mesta. Takéto kroky prichádzajú po niekoľkotýždňových protestoch proti covidpasom.

„Platné opatrenia musia ostať zachované a ľudí treba povzbudzovať k očkovaniu. Nemôžeme si dovoliť riskovať, že tu budeme mať znova stav núdze, ako je to v iných krajinách EÚ. V stávke je verejné zdravie a hospodárstvo krajiny,“ vyhlásil námestník ministra vnútra Carlo Sibilia.

Policajný šéf v prístavnom meste Terst minulý týždeň tiež zakázal až do konca roka demonštrácie na hlavnom námestí Piazza Unit d’Italia a jeho okolí. Urobil tak v reakcii na pretrvávajúce protesty a rastúci počet nakazených v meste.

V Terste, Miláne a ďalších talianskych mestách sa už štyri mesiace konajú pravidelné sobotňajšie protesty proti povinným covidpasom.

„Tieto demonštrácie spôsobujú, že obchodníci v centrách miest strácajú až 30 percent obratu,“ sťažoval sa prezident zväzu obchodu Confcommercio Carlo Sangalli. Pouličné protesty označil za neprijateľné.

One Reply to “Taliani budú môcť protestovať len posediačky a úplne mimo mesta”

  1. Chápem, že minister nemôže plne zodpovedať za chémiu ,,vakcín,,. Žiadam ho však, aby plne, celou svojou integritou, titulom, majetkom a trestnoprávne zodpovedal za svoje vyhlásenia, ktorím musí vzhľadom k situácii bezpodmienečne veriť. Stopercentne, inak musí priznať, že tomu, čo tvrdí, sám neverí. Tretia cesta nie je .. A rúška – to samé .. A s rukou na ústave ! Toľko ku komisii na obnovenie dôvery … Každý politik, minister poslanec, poradca musí v plnej miere za svoje vyjadrenie niesť zodpovednosť. musia byť zodpovední, osobne zodpovední, politicky zodpovední a trestnoprávne zodpovední. Aby sa na Slovensku všetkým ľuďom dobre žilo, nie iba polovici, všetkým !!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *