Komentáre

Takže nová vláda ide šetriť na dôchodcoch, ale americké stíhačky kúpiť musíme?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia v akej prebral moc Igor Matovič vôbec nie je závideniahodná. Celá EÚ trpí pod tlakom pandémie a ekonomiky štátov dostanú poriadne zabrať. Šetriť sa bude musieť všade. Ako však ide a hlavne na kom bude šetriť naša nová vláda?

Vláda Matoviča bude šetriť a svoje plány už aj ozrejmil nový premiér Slovenska v relácii NA TELO.

„Keď si niekto myslí, že teraz sa pokakám z toho, že postaviť sa pred ľudí a povedať, akože milí dôchodcovia akože fajn, ja viem, všetci si zaslúžite 13. dôchodky, ale keď raz ako krajina by sme mali zahynúť, lebo jednoducho tie peniaze nebudeme mať, tak tento rok, alebo budúci ich budeme musieť odložiť , jednoducho ich posunieme ďalej. Áno, nezodpovedne si Smer chcel kúpiť voličov. Ja som presvedčený o tom, že ľudia by to pochopili, musíme s nimi hrať férovú hru, ukázať im karty, povedať , takýto je stav a áno aj dôchodcovia s 13. dôchodkami budú musieť počkať.“ povedal nový premiér.

Takže tí, ktorí sú najzraniteľnejší nedostanú svoj 13. dôchodok, aby sa pomohlo slovenskej ekonomiku. Zároveň však predseda NR SR Boris Kollár povedal, že vypovedať nákup amerických stíhačiek, ktoré nás stáli 1,6 miliardy EUR, by bolo nedodržanie slova voči nášmu partnerovi.

„Počúvať také nezmysly, že teraz ideme vypovedať nákup amerických stíhačiek, to rozhodne nie. Proste raz, keď je zmluva podpísaná, tak musí platiť,“ uviedol Kollár.

Kollárovi veľmi záleží na tom, aby sme boli stabilný partner voči zahraničiu: „My musíme byť stabilný partner voči zahraničiu. Ten partner ktorýkoľvek, musí vedieť, že držíme slovo.“

Nový predseda NR SR tiež trvá na tom, aby sme každý rok platili 2 % HDP na zbrojenie, tak ako sme sa dohodli v NATO:

„My si musíme plniť všetky podmienky. 2 percentá musíme investovať do armády, tak ako sme sa v medzinárodných zmluvách zaviazali.“

Ak teda tieto slová berieme ako definitívne vyjadrenia, znamená to, že sa bude škrtať na našich vlastných ľuďoch, ktorí to momentálne najviac potrebujú, ale nepotrebné super drahé stíhačky z USA sa jednoducho nakúpia.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *