Takto týrajú psíkov Rómovia v Trebišovskej osade! Pomoc prišla na poslednú chvíľu. - MAGAZÍN 1
Slovensko

Takto týrajú psíkov Rómovia v Trebišovskej osade! Pomoc prišla na poslednú chvíľu.

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V rómskej osade, ktorá sa nachádza v Trebišove, prežívajú naši štvornohí miláčikovia doslova peklo! Zúbožené, vyhladovené a týraní psíky sa tu potulujú po osade a majú strach v očiach! Na pomoc im prišli ľudia z OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku spolu s mestskou políciou. To čo tam videli, vám bude tisnúť slzy do očí.

“Špagáty zarezané do krku, kotné fenky, šťeňatá bez očí a mŕtve psy všade naokolo… Všetko čo v minulosti ukázali média, vešanie psov za nohy, podpálené psy… Všetko je pravda! Prvý krát sme boli urobiť odchyt v trebišovskej osade v spolupráci s mestskou políciou. Tu je to naozaj brutáááál. Nikde sme nevideli toľko zúbožených psov, nikde neboli tak doráňané a dobité. Šteňatá ktoré sa desia dotyku. Zo strachu hryzú tak divoko, že akákoľvek manipulácia s nimi je bez použitia odchytovej tyče nemožná. Niektoré psy sú tak divé, že sa k človeku nepriblížia ani na 10 metrov. Vedia prečo. Toto peklo nikdy neskončí pokiaľ sa nenájdu ľudia, ktorí nebudú len nadávať ale ponúknu reálnu pomoc.” takto sa píše v príspevku občiansku združenia na pomoc psíkom.

Združenie prosí o pomoc na svojej sociálnej sieti.

Hľadáme dobrovoľníkov ktorí poskytnú dočasnú opateru psíkom (ktorí prešli karanténou, sú očkované, čipované) do času adopcie, hľadáme možnosť spolupráce s inými oz a útulkami ktorí by boli ochotní prijať psy. A veľmi veľmi veľmi prosíme o finančnú pomoc na zabezepčenie veterinárnych ošetrení odobratých psov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *