Spoločnosť

Takto týrajú psíkov Rómovia v Trebišovskej osade! Pomoc prišla na poslednú chvíľu.

V rómskej osade, ktorá sa nachádza v Trebišove, prežívajú naši štvornohí miláčikovia doslova peklo! Zúbožené, vyhladovené a týraní psíky sa tu potulujú po osade a majú strach v očiach! Na pomoc im prišli ľudia z OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku spolu s mestskou políciou. To čo tam videli, vám bude tisnúť slzy do očí.

„Špagáty zarezané do krku, kotné fenky, šťeňatá bez očí a mŕtve psy všade naokolo… Všetko čo v minulosti ukázali média, vešanie psov za nohy, podpálené psy… Všetko je pravda! Prvý krát sme boli urobiť odchyt v trebišovskej osade v spolupráci s mestskou políciou. Tu je to naozaj brutáááál. Nikde sme nevideli toľko zúbožených psov, nikde neboli tak doráňané a dobité. Šteňatá ktoré sa desia dotyku. Zo strachu hryzú tak divoko, že akákoľvek manipulácia s nimi je bez použitia odchytovej tyče nemožná. Niektoré psy sú tak divé, že sa k človeku nepriblížia ani na 10 metrov. Vedia prečo. Toto peklo nikdy neskončí pokiaľ sa nenájdu ľudia, ktorí nebudú len nadávať ale ponúknu reálnu pomoc.“ takto sa píše v príspevku občiansku združenia na pomoc psíkom.

Združenie prosí o pomoc na svojej sociálnej sieti.

Hľadáme dobrovoľníkov ktorí poskytnú dočasnú opateru psíkom (ktorí prešli karanténou, sú očkované, čipované) do času adopcie, hľadáme možnosť spolupráce s inými oz a útulkami ktorí by boli ochotní prijať psy. A veľmi veľmi veľmi prosíme o finančnú pomoc na zabezepčenie veterinárnych ošetrení odobratých psov.

Špagáty zarezané do krku, kotné fenky, šťeňatá bez očí a mŕtve psy všade naokolo… Všetko čo v minulosti ukázali…

Uverejnil používateľ OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku Streda 27. marca 2019

2 Replies to “Takto týrajú psíkov Rómovia v Trebišovskej osade! Pomoc prišla na poslednú chvíľu.

  1. Jeden takový pejsek leží vedle mě, přijel z Velkých Kapušan. Na Slovensku jsem projížděla romskou osadou a je to středověk říznutý krutostí, ti „lidé“ vůbec se zvířaty nemají slitování, ta prožívají peklo na zemi. Ale je to pořád dokola -odeberete psy, vypipláte, dáte k adopci a za nějakou dobu je to totéž. Obdivuji Vás, že nepropadáte marnosti. Ale mohu napsat, že jsou to neuvěřitelně vděčná stvoření, žádná agrese, nebojte se adopce. Jiného pejska než zachráněného bych už nechtěla, je to můj 4. a 5. v pořadí a super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *