Zo sveta

Takto ste Putina nevideli. Slzy v očiach a zábery, ktorými si získal celý svet (Video)

Prezident Vladimir Putin si so slzami v očiach uctil pamiatku ministra Jevgenija Ziničeva, ktorý zomrel v stredu. Ziničev býval okrem iného aj Putinov osobný strážca. Smútiaci prezident si dokonca oprel čelo o rakvu zosnulého.

Ruský minister pre mimoriadne udalosti Jevgenij Ziničev zomrel v stredu 8. septembra. Podľa správy úradu minister „tragicky zahynul pri výkone služby, keď v Norilsku pri medzirezortnom cvičení na ochranu arktickej zóny pred mimoriadnymi udalosťami zachraňoval človeka“. Podľa ruského denníka RBK mal minister zachraňovať člena filmového štábu, ktorý pošmykol na okraji útesu.

Zábery z pohrebu ukazujú, že Putina úmrtie Ziničeva naozaj zasiahlo. Ruský prezident si zvyčajne zachováva kamennú tvár, teraz ale bolo vidieť, že je naozaj zdrvený. So slzami v očiach priniesol kyticu ruží a následne si položil čelo na otvorenú rakvu. V správe zverejnenej krátko potom, čo sa objavili podrobnosti o incidente, označil Putin Ziničeva za „spoľahlivého, verného priateľa a profesionála najvyššieho postavenie“.