Takto ste Putina nevideli. Slzy v očiach a zábery, ktorými si získal celý svet (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Takto ste Putina nevideli. Slzy v očiach a zábery, ktorými si získal celý svet (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident Vladimir Putin si so slzami v očiach uctil pamiatku ministra Jevgenija Ziničeva, ktorý zomrel v stredu. Ziničev býval okrem iného aj Putinov osobný strážca. Smútiaci prezident si dokonca oprel čelo o rakvu zosnulého.

Ruský minister pre mimoriadne udalosti Jevgenij Ziničev zomrel v stredu 8. septembra. Podľa správy úradu minister “tragicky zahynul pri výkone služby, keď v Norilsku pri medzirezortnom cvičení na ochranu arktickej zóny pred mimoriadnymi udalosťami zachraňoval človeka”. Podľa ruského denníka RBK mal minister zachraňovať člena filmového štábu, ktorý pošmykol na okraji útesu.

Zábery z pohrebu ukazujú, že Putina úmrtie Ziničeva naozaj zasiahlo. Ruský prezident si zvyčajne zachováva kamennú tvár, teraz ale bolo vidieť, že je naozaj zdrvený. So slzami v očiach priniesol kyticu ruží a následne si položil čelo na otvorenú rakvu. V správe zverejnenej krátko potom, čo sa objavili podrobnosti o incidente, označil Putin Ziničeva za “spoľahlivého, verného priateľa a profesionála najvyššieho postavenie”.