Slovensko

Takto Kaliňáka školili na výsluch: Pi*e. Čo ak sú tu kamery?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Portál aktuality.sk priniesli tajné nahrávky, ktoré natočila polícia súdom schválenou kamerou s mikrofónom, ktorá bola podľa všetkého umiestnená v jednej z loveckých trofejí. Na inkriminovanej schôdzke pripravujú advokáti na výsluch Roberta Kaliňáka.

Všetko sa to malo odohrať na chate pri Leviciach. Polícia tam nahrala stretnutia Fica či Kaliňáka s oligarchom Miroslavom Bödöra. Tieto tajné odposluchy sú z obdobia júla, augusta a septembra 2021, ktorých sa zúčastňoval aj syn Tibora Gašpara či advokát Marek Para.

Z videonahrávok vyplýva, že bývalý premiér alebo jeho niekdajší stranícky kolega Kaliňák, oligarcha Miroslav Bödör, advokát Para a syn policajného exprezidenta Gašpara debatovali na chate o aktuálnych kauzách a väzobne stíhaných nominantoch Smeru. Témou stretnutí boli tiež obranné stratégie, svedecké výpovede spolupracujúcich obvinených či dokonca témy chystaných tlačových besied šéfa Smeru.

„Pi*e, tu mňa nerozhodí nič, vieš. Prosím ťa, čo ak sú tu kamery?“ spytuje sa pološeptom advokát Para na videonahrávke z 12. augusta tohto roka a obzerá sa okolo seba, informujú ako prvé aktuality.sk

Všetci prítomní vtedy advokáta Paru ukludňujú, že sa nemusí ničoho báť, no sami netušia, že sú odpočúvaní

Neskôr sa Kaliňák rozhovorí o plánovanom výsluchu na Národnej kriminálnej agentúre, na ktorý ho pozval vyšetrovateľ Pavol Ďurka.

„Nechcem byť arogantný, ale zároveň nechcem byť slušný,” avizuje Kaliňák. A žiada o radu:

„Lebo keď sa ma chce pýtať na stretká, na nejaké stretnutia a podobne, tak v podstate tam rešpektujú zákon? Rešpektujú, že sa na moje stretnutia nemajú čo pýtať, lebo to nesúvisí s trestným činom?”

Prítomní Para a Gašpar mladší majú ako advokáti v kauze Očistec prístup do spisu a chodia aj na všetky výpovede svedkov i obvinených. Poznajú teda taktiku vyšetrovateľov.

„To on sa pýta vo všeobecnosti otázky, ktoré súvisia so vznesenými obvineniami,” reaguje Gašpar mladší. A pokračuje v školení bývalého ministra vnútra: „K osobám sa bude pýtať, bude sa pýtať k zosnovaniu, keď to mám tak povedať, skupiny, čiže koho boli nominácie.”

„Na Radošinu sa bude pýtať určite,” upozorňuje syn stíhaného policajného exšéfa.

„Však akože môže sa ma pýtať na Radošinu? Však tam neni trestný čin, spáchal tam nejaký trestný čin?” namieta Kaliňák.

Celý prepis z tajnej nahrávky si môžete prečítať na stránke aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *