Takmer polovica kriminálnikov v parížskom metre sú cudzinci

Štatistika kriminality, ktorú získali francúzske médiá, odhalila, že v metropolitnej oblasti Paríža sa takmer polovica všetkých podozrivých z trestnej činnosti narodila v zahraničí.

Podľa štatistík je počet zločincov narodených v zahraničí v metropolitnej časti Paríža dvojnásobný oproti 20-percentnému údaju vo zvyšku krajiny. V niektorých oblastiach francúzskeho hlavného mesta počet zločincov narodených v zahraničí dosahuje až 47,6%, píše denník Le Figaro.

Trestné činy páchané mladistvými bez sprievodu v meste sú tiež rastúcim problémom. Bezpečnostné oddelenie parížskej aglomerácie (DSPAP) -organizácia, ktorá vykonáva svoje aktivity v celom Paríži a v okolitých oblastiach mimo mesta – uviedla, že trestné činy spáchané mladistvými bez sprievodu vzrástli o 22,7 percenta.

Od roku 2016 sa výrazne zvýšili aj prípady trestných činov, ktoré sa týkajú
trestných činov v oblasti vreckových zbraní medzi mladými migrantmi, z 15,8% na 31,7%.

Kým v roku 2016 boli v meste obvinení zahraniční lupiči z 2,1% z lúpeží, v roku 2019 to bolo 13,1%. Zahraničná účasť mládeže na násilných lúpežiach tiež vzrástla zo 4,8% v roku 2016 na 16,6% v roku 2019. V januári 2020 sa počet vrážd, pokusov o vraždu a iných násilných činov vyšplhal na číslo 380, čo predstavuje nárast o 18,7 percenta oproti minuloročnému januáru.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *