Tak smutný pohľad na našich podnikateľov. Už ani nečakajú na pomoc od štátu

Podnikatelia, ktorí museli zavrieť svoje prevádzky pre pandemické opatrenia sú dnes na tom naozaj zle. Počítajú každý cent a pomoc od štátu je pomalá. Niektorí, aj keď podnikali poriadne, ako sa má, už ani nečakajú, že im štát nejak pomôže.

Televízia Markíza priniesla reportáž, v ktorej sa hovorí o schéme vybavovania žiadostí, ktorá sa dramaticky zmenila. Pomoc od štátu mala byť vybavená najprv do 30 dní. Neskôr sa to upresnilo, že to bude 30 dní na žiadosť a ďalších 30 na poslanie peňazí.

No ani to už neplatí. V prípade, že treba niečo doplniť, tak si štát necháva maximálnu lehotu, suma sumárum 95 dní. A to hovoríme o dňoch pracovných, informujú tvnoviny.sk

Z 5351 žiadostí doteraz ministerstvo vyplatilo peniaze 1265 žiadateľom. Zamietlo takmer 150 žiadostí. Znamená to, že zatiaľ úradníci vybavili len niečo vyše štvrtinu z toho, čo im leží na stole.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353