Slovensko

Tak smutný pohľad na našich podnikateľov. Už ani nečakajú na pomoc od štátu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podnikatelia, ktorí museli zavrieť svoje prevádzky pre pandemické opatrenia sú dnes na tom naozaj zle. Počítajú každý cent a pomoc od štátu je pomalá. Niektorí, aj keď podnikali poriadne, ako sa má, už ani nečakajú, že im štát nejak pomôže.

Televízia Markíza priniesla reportáž, v ktorej sa hovorí o schéme vybavovania žiadostí, ktorá sa dramaticky zmenila. Pomoc od štátu mala byť vybavená najprv do 30 dní. Neskôr sa to upresnilo, že to bude 30 dní na žiadosť a ďalších 30 na poslanie peňazí.

No ani to už neplatí. V prípade, že treba niečo doplniť, tak si štát necháva maximálnu lehotu, suma sumárum 95 dní. A to hovoríme o dňoch pracovných, informujú tvnoviny.sk

Z 5351 žiadostí doteraz ministerstvo vyplatilo peniaze 1265 žiadateľom. Zamietlo takmer 150 žiadostí. Znamená to, že zatiaľ úradníci vybavili len niečo vyše štvrtinu z toho, čo im leží na stole.