Tajomná ruská rozhlasová stanica bzučí už od roku 1970. Prečo? Sú to mimozemšťania? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Tajomná ruská rozhlasová stanica bzučí už od roku 1970. Prečo? Sú to mimozemšťania?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už od sedemdesiatych rokov minulého storočia môžu obyvatelia Ruska naladiť na svojich rádiách frekvenciu, ktorá je dosť podivná. Neustále vysiela podivné bzučanie prekladané kódom slov a čísel. Zaujímavejšie je, že sa nikto k vlastníctvu tejto stanice nehlási a jej účel je tiež záhadou. Stanica vysiela na frekvencii 4625 kHz.

Bzučiak, UVB-76, alebo MDZhB, to všetko sú mená pre stanicu, ktorá nevysiela nič, a napriek tomu má veľa fanúšikov. Dodnes ale nikto netuší kto, alebo čo vysiela bzučivý signál v rádiu, a preto si ľudia vytvorili vlastné teórie.

Rozmanitosť je naozaj veľká, niektorí si myslia, že stanicu využívajú tajné spravodajské služby, ďalší priaznivci stanice majú za to, že ide o správy mimozemského charakteru.

Aby toho nebolo málo zdá sa, že rozhlasová stanica sa presúva z miesta na miesto. Dnes vychádza signál z ruských bažín blízko mesta Petrohrad. Predtým ale signál vychádzal z vysielača v blízkosti mesta Povarovo, ktoré leží asi 10km severozápadne od Moskvy. Je teda možné, že stanica naozaj mení svoje miesta, aby si uchovala svoju anonymitu.

Rádiový signál naladíte na frekvencii 4625 kHz, od konca sedemdesiatych rokov vysiela podivné bzučanie, zriedka prekladané hlasom, ktorý číta rusky zmes čísel, mien a slov.

V priebehu rokov sa o vysielanie zaujímalo čím ďalej viac ľudí, mnohí z nich sa stali doslova posadnutými rozlúštením tajomstva, ktoré sa schováva za signálom. Napriek tomu, že teórií vzniklo mnoho, nikto šifrám nerozumie a nedokáže ich vysvetliť.

Aj napriek faktu, že z tejto stanice nikdy nebudete počuť hitparádu posledných noviniek, existujú ľudia, ktorí stanicu počúvajú každý deň. Koniec koncov môžete sa sami presvedčiť, ako záživné počúvanie to je.

Všeobecne je známe, že stanica vysiela dookola v rovnakých intervaloch bzučanie, ďalej každú minútu pred celou je opakovaný tón nahradený, nepretržitým tónom. A potom sa všetko opakuje.

Od 9:00 do 9:50 stanica vysiela s nižšou spotrebou energie, pravdepodobne z dôvodu údržby vysielačov. Po páde ZSSR mnohí očakávali zrušenie stanice, lenže zdá sa, že je ešte aktívnejšíia. Prinajmenšom posledných niekoľko desaťročí sa hlasové vstupy v bzučiaku objavujú častejšie.

Za svoju dobu vysielania, má stanica veľkú radu fanúšikov po celom svete. Veľa sa ich pokúšalo vyriešiť celé tajomstvo. Doteraz ale nikto nevie pravý účel, a zámer bzučiaka.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *