Sýrsky migrant v Nemecku: "Prácu som si ešte nehľadal, nejak som sa na to necítil. Je to dar od Nemecka" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Sýrsky migrant v Nemecku: „Prácu som si ešte nehľadal, nejak som sa na to necítil. Je to dar od Nemecka“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ako vidím, je to dar. Nemecká vláda ale nie je hlúpa. Je to investícia do budúcnosti. Čo teraz dostaneme, vrátime v budúcnosti. Neponáhľam sa, ešte som si nehľadal prácu. Nejako som sa na to necítil, hovorí Sýrčan Fadi Karram, žijúci v Hamburgu.

Karram, po príchode do Hamburgu, nechal previezť svoju ženu lietadlom zo sýrskeho hlavného mesta, ktoré bolo úplne nenarušené občianskou vojnou, do Sharmu, ako to popisuje jeho nemecký mentor a priateľ otca Horst von Howe: „Kým Fadi žil v tábore, jeho žena Leen stále žila v Damasku. Takže musel vzniknúť plán ako ju dostať do Nemecka.

„Keď bolo všetko pripravené, dal som Fadiho bratovi 700 euro. Brat sa stretol s prostredníkom pri hlavnom nádraží v Hamburgu, ten sľúbil, že do Damasku niečo prinesie. Zároveň som sa obrátil na ministerstvo zahraničia v Berlíne, rovnako ako na Červený kríž. Napokon, Leen dostala vízum. Fadi mi zaplatil 500 euro v splátkach 50 euro, zvyšok som mu odpustil. Fadi Leen bola jediná žena, ktorú som videl bez šatky. Do dnešného dňa mi nepodala ruku, „pokračuje Horst von Howe.

Fadi Karram dostáva 815 euro mesačne z programu Hartz IV (pre seba, svoju ženu a dcéru), nájom 580 euro prevzal Jobcenter. Televízia je zadarmo, rovnako ako zdravotné poistenie.

„Je to dar, ktorý vidím. Nemecká vláda nie je hlúpa. Je to investícia do budúcnosti. Čo teraz dostaneme, vrátime v budúcnosti. Neponáhľam sa, ešte som nehľadal prácu. Nejako som sa na to necítil, „hovorí Sýrčan Fadi Karram, žijúci v Hamburgu.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *