Svetové médium o Slovensku: Otestovali všetkých, teraz majú najvyššiu úmrtnosť na svete - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Svetové médium o Slovensku: Otestovali všetkých, teraz majú najvyššiu úmrtnosť na svete

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na populárnom svetovom informačnom portál Yahoo! News vyšiel článok o Slovensku. Hovoria tam o tom, že sme krajiny, ktorá pretestovala celú populáciu na Covid a teraz má najvyššiu mieru úmrtí na svete.

16. februára vyšiel článok s názvom „Krajina, ktorá otestovala celú populáciu na Covid má teraz najvyššiu mieru úmrtí na svete“, kde hovoria o našom prvom celoplošnom testovaní z prelomu októbra a novembra. Ďalej upozorňujú na to, ako sa premiant prepadol na chvost rebríčka a čerpajú dáta zo stránky Our World in Data „K 15. februáru tam bolo 17,82 nových úmrtí na koronavírus na 1 milión obyvateľov,“ píše Yahoo! News.

Tento svetový portál ďalej v článku porovnáva, ako Slovensko zvládlo prvú vlnu a naše katastrofálne výsledky teraz. „Aj keď počty nových prípadov klesli, čísla sú ďaleko od nízkych počtov počas prvej vlny,“ uvádza Yahoo! News. Z vyjadrení slovenskej vlády chápu, že za šírenie nákazy môže najmä britská mutácia vírusu.