Zo sveta

Švédsky profesor: „Naša spoločnosť sa môže vďaka migrácii vytratiť úplne“

Švédsky profesor politických vied Tommy Möller varoval, že bezprecedentná masová migrácia do Švédska, ktorá prebieha v poslednom desaťročí, by mohla rozložiť „demokratickú sociálnu spoločnosť“ tejto krajiny.

Profesor Möller, ktorý vyučuje na štokholmskej univerzite, vyhlásil, že politická stabilita vo Švédsku bola značne ovplyvnená masovou migráciou a uviedol, že by mohla byť zaradená do múzea. Uviedol to v článku vydanom švédskymi novinami Dagens Industri.

„Bez ohľadu na to, čo sa stane, nikto nemôže poprieť, že naša spoločnosť prešla významnými zmenami v dôsledku rozsiahleho prisťahovalectva, a tieto demografické zmeny v dohľadnej budúcnosti preniknú do švédskej politiky,“ povedal Moller a zdôraznil vzostup proti-migračných Švédskych demokratov (SD ), ktorí zaznamenali veľké úspechy v nedávnych prieskumoch verejnej mienky.

„Problémy v zdravotníctve a v školách, zvýšené náklady obcí na podporu dávok, nedostatok bývania a v neposlednom rade narastajúce zločiny gangov – to všetko sú problémy a niektoré z nich spojila SD s imigráciou,“ uviedol.

Masová migrácia je spájaná s niekoľkými problémami, napríklad v južnom meste Malmö, kde prevažná väčšina podozrivých z útokov pochádzala z prostredia migrantov, podľa informácií švédskych médií v správe uverejnenej začiatkom tohto roka.

Obce, ktoré prijali veľké množstvo žiadateľov o azyl a migrantov od vrcholu migračnej krízy v roku 2015, tiež zažili finančné problémy, ako je napríklad obec Bengtsfors, ktorá na začiatku tohto roka tvrdila, že jej hrozí bankrot.

2 Replies to “Švédsky profesor: „Naša spoločnosť sa môže vďaka migrácii vytratiť úplne“

  1. wau . … Pán profesor a na to ste prišiel sám, alebo vám to poradila vaša mamička ? 😀 My vo východnej Európe už vieme, že celé „vaše“ Švédsko je v p*či. Vlastne sme to vedeli ešte vtedy keď ste s tým možno mohli niečo urobiť, ale teraz je už pre vás neskoro . … Nechcem vás tu vidieť. „Vyžerte“ si ten váš korektný, solidárny neoliberalizmus !

  2. I do believe all of the concepts you’ve introduced to your post. They’re really convincing and will certainly work. Still, the posts are too quick for starters. May you please lengthen them a bit from next time? Thank you for the post.|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *