Zo sveta

Švédska učiteľka: Tí, ktorí odmietajú islamské šatky, by mali opustiť Švédsko

Švédska učiteľka vyjadrila dôrazný odpor voči predloženému zákazu náboženských šatiek v školách a uviedla, že pre tých, ktorí ho odmietajú, nie je v krajine miesto.

Naouel Aissaouiová, ktorá je zamestnaná ako učiteľka v obci a nasleduje moslimskú vieru, uviedla, že sa postaví proti akémukoľvek zákazu islamských šatiek, známych ako hidžáb, ktorý tiež nosí.

Aissaouiová sa zapojila do rozhovoru s členkou Umiernenej strany Loubna Stensåker Göranssonovou, ktorá podporuje zákaz hidžábu v miestnych školách a tvrdí, že má šatka súvislosť s útlakom žien a náboženskú indoktrináciu.

„Nemôžete prísť do krajiny, ktorá je sekulárna a rovnoprávna a žiť so stredovekými hodnotami,“ povedala Göranssonová, podľa denníka Nyheter Idag.

„Cítim sa sebavedomá a silná vďaka svojej viere, ktorá hovorí, že existuje Boh, ktorý je väčší ako obec Skurup a toto rozhodnutie,“ povedala Aissaouiová a vyjadrila zmätenie nad postojom Göranssonovej, vzhľadom k tomu, že tiež pochádza z prisťahovaleckého prostredia a je tiež moslimkou.

„V skutočnosti sa cítim veľmi zvláštne, pretože je imigrantka, moslimka a žena. Mala by mať pre nás väčšie porozumenie a rešpekt, „povedala Aissaouiová.

„Odíďte preč, ak vás to obťažuje. Odsťahujte sa zo Skurup alebo zo Švédska. Toto je aj moja krajina, „dodala.

Jej vyhlásenie sa objavilo len niekoľko mesiacov po tom, čo bolo odhalené, že v oblasti švédskeho mesta Borås dochádza v posledných rokoch k procesu islamizácie, keďže do oblasti prišiel vysoký počet somálskych migrantov.

Podľa zverejnených informácií sa v tejto oblasti zakorenili nielen somálske klany, ale boli tu videné aj deti vo veku jedného roka v islamskom závoji.

5 Replies to “Švédska učiteľka: Tí, ktorí odmietajú islamské šatky, by mali opustiť Švédsko

  1. Ako sa to hovorí? Kto chce kam pomôžme mu tam. Ich voľba. Tak teraz nech si spytujú svedomie. Akú budúcnosť to pripravili pre vlastné deti.

  2. Švédi, budete si musieť odstrániť ten žltý kríž zo štátnej vlajky a nahradiť ho žltým polmesiacom s hviezdičkou, … alebo len päťcípou hviezdou v strede !

  3. Toto je dosledok debilneho liberalizmu ktory nasadili vo Svedsku. Za par rokov sa zmeni Svedsko na islamsky stat o tom niet pochyb ak teraz este nezakrocia zakonmi pokial mozu a nebudu sa oni prisposobovat priselcom. Presne nepaci sa ti chod spat do svojej krajiny a tam si funguj s islamom. Ale na to nemaju gule.

  4. Hi there, simply became alert to your blog thru Google, and found that it is truly informative. I’m going to be careful for brussels. I will be grateful in case you proceed this in future. Numerous folks will probably be benefited from your writing. Cheers!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *