Švédska učiteľka: Tí, ktorí odmietajú islamské šatky, by mali opustiť Švédsko - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Švédska učiteľka: Tí, ktorí odmietajú islamské šatky, by mali opustiť Švédsko

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Švédska učiteľka vyjadrila dôrazný odpor voči predloženému zákazu náboženských šatiek v školách a uviedla, že pre tých, ktorí ho odmietajú, nie je v krajine miesto.

Naouel Aissaouiová, ktorá je zamestnaná ako učiteľka v obci a nasleduje moslimskú vieru, uviedla, že sa postaví proti akémukoľvek zákazu islamských šatiek, známych ako hidžáb, ktorý tiež nosí.

Aissaouiová sa zapojila do rozhovoru s členkou Umiernenej strany Loubna Stensåker Göranssonovou, ktorá podporuje zákaz hidžábu v miestnych školách a tvrdí, že má šatka súvislosť s útlakom žien a náboženskú indoktrináciu.

“Nemôžete prísť do krajiny, ktorá je sekulárna a rovnoprávna a žiť so stredovekými hodnotami,” povedala Göranssonová, podľa denníka Nyheter Idag.

“Cítim sa sebavedomá a silná vďaka svojej viere, ktorá hovorí, že existuje Boh, ktorý je väčší ako obec Skurup a toto rozhodnutie,” povedala Aissaouiová a vyjadrila zmätenie nad postojom Göranssonovej, vzhľadom k tomu, že tiež pochádza z prisťahovaleckého prostredia a je tiež moslimkou.

“V skutočnosti sa cítim veľmi zvláštne, pretože je imigrantka, moslimka a žena. Mala by mať pre nás väčšie porozumenie a rešpekt, “povedala Aissaouiová.

“Odíďte preč, ak vás to obťažuje. Odsťahujte sa zo Skurup alebo zo Švédska. Toto je aj moja krajina, “dodala.

Jej vyhlásenie sa objavilo len niekoľko mesiacov po tom, čo bolo odhalené, že v oblasti švédskeho mesta Borås dochádza v posledných rokoch k procesu islamizácie, keďže do oblasti prišiel vysoký počet somálskych migrantov.

Podľa zverejnených informácií sa v tejto oblasti zakorenili nielen somálske klany, ale boli tu videné aj deti vo veku jedného roka v islamskom závoji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *