Zo sveta

Švédska polícia musí do ulíc nasadiť drony, ktoré budú monitorovať gangy

Polícia vo švédskom Malmö nasadzuje lietajúce drony, aby kvôli nárastu zločinov nepretržite monitorovali mesto.

„Multikultúrne Malmö, z ktorého dnes Švédi utekajú kvôli sociálnemu úpadku a extrémnemu zločinu, sa čoraz viac podobá futuristickej dystopií,“ píše denník Fria Tider.

Sledovací roboti, označovaní ako bezpilotný vzdušný systém (UAS), sa využívajú v rámci šesťmesačného programu Rimfrost zameraného na boj proti činnosti gangov v treťom najväčšom švédskom meste.

Drony budú sledovať verejné priestory a miesta, ktoré sú známe kvôli obchodovaniu s drogami, vysvetlila polícia v tlačovej správe.

„UAS budú používať kamery, ak to bude potrebné v nasledujúcich mesiacoch. Sú dobrým doplnkom pre hliadky a ďalšie opatrenia pre bezpečnosť, ktoré robíme, „uviedol policajný hovorca Michael Mattson.

„Pomôžu nám zabrániť zločinu a zastaviť ho.“

Úrady v Malmö spustili sériu „kreatívnych“ bezpečnostných projektov, vrátane inštalácie reproduktorov pre „prerušenie“ zločinov na kľúčových miestach naprieč kultúrne obohateným mestom, ktoré sa stalo známym ako ohnisko pre znásilňovanie, bombové útoky a bojovanie gangov.

„Je to ako vojnová zóna. Včera došlo k niekoľkým prestrelkám a predošlú noc k dvom výbuchom. Teraz som začal hľadať nové ubytovanie. Odsťahuje sa z tohto mesta, tu nezostanem. “ hovorí jeden z obyvateľov mesta.

Medzinárodný logistický gigant UPS tiež pozastavil všetky dodávky tovaru v okrese Malmö v Rosengardu s odkazom na útoky proti vodičom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *