Švédska polícia musí do ulíc nasadiť drony, ktoré budú monitorovať gangy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Švédska polícia musí do ulíc nasadiť drony, ktoré budú monitorovať gangy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia vo švédskom Malmö nasadzuje lietajúce drony, aby kvôli nárastu zločinov nepretržite monitorovali mesto.

“Multikultúrne Malmö, z ktorého dnes Švédi utekajú kvôli sociálnemu úpadku a extrémnemu zločinu, sa čoraz viac podobá futuristickej dystopií,” píše denník Fria Tider.

Sledovací roboti, označovaní ako bezpilotný vzdušný systém (UAS), sa využívajú v rámci šesťmesačného programu Rimfrost zameraného na boj proti činnosti gangov v treťom najväčšom švédskom meste.

Drony budú sledovať verejné priestory a miesta, ktoré sú známe kvôli obchodovaniu s drogami, vysvetlila polícia v tlačovej správe.

“UAS budú používať kamery, ak to bude potrebné v nasledujúcich mesiacoch. Sú dobrým doplnkom pre hliadky a ďalšie opatrenia pre bezpečnosť, ktoré robíme, “uviedol policajný hovorca Michael Mattson.

“Pomôžu nám zabrániť zločinu a zastaviť ho.”

Úrady v Malmö spustili sériu “kreatívnych” bezpečnostných projektov, vrátane inštalácie reproduktorov pre “prerušenie” zločinov na kľúčových miestach naprieč kultúrne obohateným mestom, ktoré sa stalo známym ako ohnisko pre znásilňovanie, bombové útoky a bojovanie gangov.

“Je to ako vojnová zóna. Včera došlo k niekoľkým prestrelkám a predošlú noc k dvom výbuchom. Teraz som začal hľadať nové ubytovanie. Odsťahuje sa z tohto mesta, tu nezostanem. ” hovorí jeden z obyvateľov mesta.

Medzinárodný logistický gigant UPS tiež pozastavil všetky dodávky tovaru v okrese Malmö v Rosengardu s odkazom na útoky proti vodičom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *