Zo sveta

Švajčiari odmietli zmeniť názov hory nesúcu meno rasistu: „Nemožno zmazať škvrny histórie“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Švajčiarska obec Grindelwald odmietla odňať meno alpskému vrcholu Agassizhorn. Má ho po geológovi Louisovi Agassiz, ktorý zastával rasistické teórie, uviedla agentúra AFP.

„Nemožno zmazať škvrny histórie. Najlepšie je prijať ho s pozitívnymi i negatívnymi stránkami, „uviedol starosta Grindelwald Beat Bucher.

Renomovaný geológ Louis Agassiz (1803-1873) je známy výskumom rýb, skamenelín a ľadovcov. Spory však vyvoláva aj takmer 150 rokov po smrti obhajobou téz o nerovnosti rás a rasovej segregácie a odmietaním Darwinovej evolučnej teórie.

Snahy o premenovanie hory sa objavili už v roku 2010 v rámci kampane Odstráňte Louisa Agassiza, kedy kompententní zatrhli požiadavku prvýkrát. Vlani však švajčiarske mesto Neuchâtel zmenilo názov námestia pri tamojšej filozofickej fakulte, ktoré nieslo jeho meno.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *