Sulíkovci chcú zabrániť Harabinovi kandidovať do parlamentu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Sulíkovci chcú zabrániť Harabinovi kandidovať do parlamentu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Známy člen sulíkovcov – poslanec Alojz Baránik sa rozhodol využiť svoju poslaneckú funkciu a navrhuje, aby sudcovia, ktorí kandidujú vo voľbách, už nemohli ďalej súdiť.

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) predložil do parlamentu novelu sudcovského zákona a to v parlamente využili sulíkovci.

Na predloženie gálovej sudcovskej novely zareagoval poslanec Baránik (Sas) a žiada, aby sudca, ktorý uvažuje aj o politickej kariére si vybral, „či chce talár, alebo kreslo v Národnej rade.“

Je viac ako isté, že poslanec Baránik chce týmto spôsobom vyšachovať z najbižších volieb do NR SR sudcu NS SR Štefana Harabina,  ktorý neúspešne kandidoval na slovenského prezidenta. Sudca Harabín sa po porážke v prezidentských voľbách vrátil na Najvyšší súd v Bratislave a ďalej súdi. To sa nepáči sulíkovcom a údajne ich návrh podporujú aj iné strany, ktorých preferencie sa pohybujú na hranici zvoliteľnosti a obávajú sa vstupu Štefana Harabína do parlamentnej politiky.

Návrh novely poslanca Baraníka.

Návrh Alojza Baránika (Sas) podporili svojimi podpismi najmä sulíkovci. V kuloároch parlamentu sa však podľa dôverných informácii DENNÍKa POLITIKA živo diskutuje o pripojení k tomuto návrhu aj zo strany iných strán.

Poslanec Baránik v minulosti aktívne podporoval v prezidentskej kampani Róberta Mistríka a po jeho odstúpení prezidentku Zuzanu Čaputovú.

O stanovisko k návrhu sulíkovcov sme požiadali aj JUDr. Harabína. Okamžite po jeho vyjadrení prinesieme čitateľom DENNÍKa POLITIKA stanovisko JUDr. Harabína v úplnej a necenzúrovanej podobe.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

zdroj: dennikpolitika.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *