Slovensko

Sulík: Zaočkovaní ľudia by mali mať v prípade nástupu tretej vlny pandémie iné postavenie ako nezaočkovaní

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister hospodárstva a šéf SaSky Richard Sulík naznačil, že v prípade tretej vlny koronavírusu by mali mať zaočkovaní postavenie ako nezaočkovaní.

„Na zaočkovaných a tých, ktorí ochorenie prekonali, by sa malo nahliadať inak, ako na tých, ktorí sa nedajú napríklad ani otestovať,“ povedal.

Či by pritom zaočkovaní mali fungovať „mimo“ COVID automatu, však šéf liberálov nepovedal.

Pred dnešným rokovaním vláda povedal Sulík aj to, či sa jeho strana bude spájať s inou politickou stranou „Nikdy sme sa s ostatnými stranami nespájali a ani to nebudeme robiť,“ uviedol Sulík s tým, že s nikým zo strany Za ľudí, okrem ministeriek, nie je v kontakte.

„Pani Kolíková síce zastáva hodnoty, ktoré uznáva aj SaS, ale angažuje sa v strane Za ľudí. Ja to rešpektujem a nechcem sa preto vyjadrovať k vnútrostraníckym záležitostiam iných strán,“ uzavrel šéf SaS.