Slovensko

Sulík odpovedal novinárke, že z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi. Čo to má znamenať?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister hospodárstva Richard Sulík má za úlohu nakúpiť v jeho rezorte 16 miliónov antigénových testov, ktoré budú použité v celoplošnom testovaní. To by malo prísť pred Vianocami.

Premiér Igor Matovič tak dal úlohu Sulíkovi a chce, aby sa jej veľmi rýchlo uchopil. Sulík najprv s takýmto postupom nesúhlasil. Matovič upresnil, že testy by mal rezort hospodárstva obstarať k 2., 9., 16. a 31. decembru. Tieto termíny považuje za „štedré“ a „realistické“.

Novinárka sa na štvrtkovej tlačovej konferencii opýtala Richarda Sulík, či cíti nejaké napätie, keďže jeho rezort dostal takúto úlohu a ako to „vidí“ z dlhodobého hľadiska. Odpoveď ministra hospodárstva bola viac než šokujúca „Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi“ odpovedal a odišiel od novinárov.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme