Slovensko

Sulík: Ľudia strpeli plošné testovanie, lebo uverili sľubu, že bude lepšie. Potrebujeme, aby obchody fungovali

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister hospodárstva Richard Sulík sa opäť kriticky vyjadruje ku krokom vlády, čo sa týka opatrení. Sulík v príspevku na sociálnej sieti poukazuje na to, že Slováci nestrpeli celoplošné testovanie preto, že ich baví vŕtanie paličkou v nose. Očakávali, že po testovaní dôjde k uvoľneniu opatrení.

„Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie. Čo však dostali? Plošné predĺženie núdzového stavu,“ píše Sulík v úvode príspevku.

Pripomína, že reštaurácie, posilňovne či športoviská sú dnes zdevastované v dôsledku prijatých protipandemických opatrení, zatiaľ čo Slovensko potrebuje, aby tieto spoločnosti a obchody fungovali. Namiesto toho však „dostali“ ponuku od štátu, že majú svoje prevádzky využiť na testovanie.

„Tak načo sa to celé robilo? Zistili sme, kde sú ohniská, môžeme pekne rozlíšiť okresy, kde treba tvrdšie opatrenia. Vieme to určiť pomaly na ulicu presne! Počúvajme našich vedcov, ktorí toto tvrdia, a mohli by sme konečne slobodnejšie dýchať,“ dodáva minister.