Slovensko

Sulík kritizuje použitie vodného dela a na proteste videl stovky slušných ľudí, ktorým sa ospravedlňuje

Šéf strany Sloboda a Solidarita a minister hospodárstva Richard Sulík skritizoval zásah polície na protivládnom proteste, ktorý sa konal 17.októbra v Bratislave. Použité vodné delo proti demonštrantom považuje za zlyhanie polície. Povedal to v diskusnej relácii na RTVS v O päť minút 12.

Sulík na tomto proteste bol a videl tam ja stovky normálnych ľudí. Hovoril aj o tom, že pred Úradom vlády bolo možno sto policajtov a preto nerozumie, prečo nestiahli z davu len ľudí, ktorí robili bordel. Ako Sulík povedal, premýšľa, prečo polícia musela vytiahnuť vodné delo, ktoré podľa neho zasiahlo aj tých, ktorí išli okolo alebo sa len prišli pozrieť. Líder SaS sa zároveň ospravedlnil všetkým slušným ľuďom, ktorí na zhromaždenie prišli.

Na proteste však neboli len radikálni protestujúci, ale aj starší ľudia, či rodiny s deťmi, ktorí čakali pokojný protest a tvorili väčšinu. V médiách hlavného prúdu sme však mohli vidieť zábery len radikálov a celý protest tak vytváral zlý dojem.

Svoje priznanie napísal na sociálnej sieti aj muž, ktorý pracuje v sektore, ktorý kvôli opatreniam vlády krachuje. Ten priznáva, že na proteste boli aj radikáli, ale tvorili menšinu, väčšinu tvorili slušní ľudia, ktorí len stáli opodiaľ a kričali heslá ako „sloboda“ či kritické heslá na vládu a premiéra. Muž opisuje, že polícia útočila na všetkých a nie len na radikálov. Bál sa a so svojou rodinou radšej utiekol. Jeho status zdieľajú stovky ľudí.

Vodné delo, ktoré použila polícia na obnovenie poriadku trafilo aj muža, ktorý držal trojročné dieťa. To utrpelo zranenie a má zlomenú ruku. Viaceré videá a fotky tento incident dosvedčujú. Otec dieťaťa bol na sociálnej sieti kritizovaný, prečo na takýto protest bral malé dieťa, no zároveň si kritiku odniesli aj policajti, ktorí mohli brať ohľad a nepoužiť vodné telo na takéto osoby.