Sulík by bezdomovcom, ktorí nie sú doma, bral peniaze z dávky v hmotnej núdzi

V diskusnej relácii Na Hrane, ktorú vysielala televízia JoJ vo štvrtok večer odpovedal minister hospodárstva Richard Sulík na divácke otázky.

Podľa neho sú pokuty za porušenie pandemických opatrení príliš vysoké a mali by byť menšie, no o to častejšie udeľované. Divák sa pýtal aj na prípad, kedy policajti udelia pokutu človeku bez domova, ktorý je na ulici a porušuje zákaz vychádzania.

Podľa Sulíka by sa dali pokuty vymáhať aj od bezdomovcov, ktorým by bola pokuta odobratá z dávky v hmotnej núdzi . Šéf SaSky dodáva aj to, že bezdomovci majú ubytovne, kde môžu byť po 20:00 kedy začína zákaz vychádzania. Problém však môže byť to, že bezdomovec nemá na zaplatenie takejto ubytovne, ak sa za ňu platí alebo sú plné.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353