Sudca vzal matke jej syna, pretože nie je očkovaná. Tá je z toho totálne na dne - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Sudca vzal matke jej syna, pretože nie je očkovaná. Tá je z toho totálne na dne

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Americký sudca v Chicagu odobral matke syna z dôvodu, že nie je očkované. Pritom matka trpí alergiami na akékoľvek očkovanie. Od 10. augusta syna nevidela.

“Môj syn mi chýba viac ako čokoľvek iného. Bolo to veľmi ťažké. Nevidela som ho od 10. augusta, “povedala Firlitová v exkluzívnom rozhovore pre FOX 32 News.

Toho dňa sa Firlitová spolu so svojím bývalým manželom dostavila prostredníctvom programu na videohovor Zoom na súd, aby sa zúčastnila rokovaní o výživnom na ich jedenásťročného syna. Obaja sú rozvedení už sedem rokov a delia sa o starostlivosť a výchovu ich syna.

Uviedla, že sa jej sudca Cook County James Shapiro znenazdajky opýtal, či bola očkovaná. Firlitová Shapiro povedala, že nie, pretože v minulosti mala na vakcíny zlé reakcie.

Shapiro potom nariadil, aby Firlitová bola zbavená akéhokoľvek rodičovského práva k svojmu synovi, kým sa nenechá očkovať.

Firlitová sa teraz proti súdnemu príkazu odvoláva a tvrdí, že sudca jej nemá čo brať rodičovské práva len preto, že nie je očkované.