Zo sveta

Sudca s migrantom nemal zľutovania! Rovno ho poslal na doživotie za jeho násilné činy

Začiatkom tohto roka vykonal etiópsky občan 32-ročný Temesgen Desta, ktorý prišiel do Veľkej Británii v roku 2017, dva brutálne útoky proti ženám v rozpätí niekoľkých málo hodín.

Po masívnom pátraní bol násilník nakoniec v marci pristihnutý pri pokuse nastúpiť na trajekt zo západného Škótska do Belfastu. Tento týždeň bol Desta uznaný vinným zo znásilnenia. Bol odsúdený na súde v Birminghame na doživotné odňatie slobody.

Počas procesu žiadal Desta o milosť a snažil sa presvedčiť sudcu, že je „zákonný utečenec“. Sudca Melbourne Inman, QC, však jeho argumenty neuznal.

„Si násilník a brutálny človek. Počas ôsmich hodín ste zaútočil na dve ženy v rôznych mestách v tomto kraji. Nemáte žiadne výčitky … Neexistuje alternatívny trest, ktorý by zaručil ochranu verejnosti, a preto musí tento súd uložiť trest odňatia slobody na doživotie, „uviedol sudca. „Aký je váš postoj k tejto krajine a váš status utečenca nie je pre mňa dôležité,“ dodal sudca.

Desta obvinenia poprel a tvrdil, že ho polícia uniesla a mučila. „Som vo Veľkej Británii legálnym utečencom. Mučili ma veľmi bolestivo. Žiadam o spravodlivý súd. Nie som zlý človek, „povedal Desta. Sudca Inman opísal jeho tvrdenia ako „absurdné“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *