Sudca s migrantom nemal zľutovania! Rovno ho poslal na doživotie za jeho násilné činy

Začiatkom tohto roka vykonal etiópsky občan 32-ročný Temesgen Desta, ktorý prišiel do Veľkej Británii v roku 2017, dva brutálne útoky proti ženám v rozpätí niekoľkých málo hodín.

Po masívnom pátraní bol násilník nakoniec v marci pristihnutý pri pokuse nastúpiť na trajekt zo západného Škótska do Belfastu. Tento týždeň bol Desta uznaný vinným zo znásilnenia. Bol odsúdený na súde v Birminghame na doživotné odňatie slobody.

Počas procesu žiadal Desta o milosť a snažil sa presvedčiť sudcu, že je “zákonný utečenec”. Sudca Melbourne Inman, QC, však jeho argumenty neuznal.

“Si násilník a brutálny človek. Počas ôsmich hodín ste zaútočil na dve ženy v rôznych mestách v tomto kraji. Nemáte žiadne výčitky … Neexistuje alternatívny trest, ktorý by zaručil ochranu verejnosti, a preto musí tento súd uložiť trest odňatia slobody na doživotie, “uviedol sudca. “Aký je váš postoj k tejto krajine a váš status utečenca nie je pre mňa dôležité,” dodal sudca.

Desta obvinenia poprel a tvrdil, že ho polícia uniesla a mučila. “Som vo Veľkej Británii legálnym utečencom. Mučili ma veľmi bolestivo. Žiadam o spravodlivý súd. Nie som zlý človek, “povedal Desta. Sudca Inman opísal jeho tvrdenia ako “absurdné”.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *