Sudca s migrantom nemal zľutovania! Rovno ho poslal na doživotie za jeho násilné činy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Sudca s migrantom nemal zľutovania! Rovno ho poslal na doživotie za jeho násilné činy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Začiatkom tohto roka vykonal etiópsky občan 32-ročný Temesgen Desta, ktorý prišiel do Veľkej Británii v roku 2017, dva brutálne útoky proti ženám v rozpätí niekoľkých málo hodín.

Po masívnom pátraní bol násilník nakoniec v marci pristihnutý pri pokuse nastúpiť na trajekt zo západného Škótska do Belfastu. Tento týždeň bol Desta uznaný vinným zo znásilnenia. Bol odsúdený na súde v Birminghame na doživotné odňatie slobody.

Počas procesu žiadal Desta o milosť a snažil sa presvedčiť sudcu, že je “zákonný utečenec”. Sudca Melbourne Inman, QC, však jeho argumenty neuznal.

“Si násilník a brutálny človek. Počas ôsmich hodín ste zaútočil na dve ženy v rôznych mestách v tomto kraji. Nemáte žiadne výčitky … Neexistuje alternatívny trest, ktorý by zaručil ochranu verejnosti, a preto musí tento súd uložiť trest odňatia slobody na doživotie, “uviedol sudca. “Aký je váš postoj k tejto krajine a váš status utečenca nie je pre mňa dôležité,” dodal sudca.

Desta obvinenia poprel a tvrdil, že ho polícia uniesla a mučila. “Som vo Veľkej Británii legálnym utečencom. Mučili ma veľmi bolestivo. Žiadam o spravodlivý súd. Nie som zlý človek, “povedal Desta. Sudca Inman opísal jeho tvrdenia ako “absurdné”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *