Súd v Británii prikázal katolíčke potratiť dieťa, pretože si myslí, že by bola zlou matkou - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Súd v Británii prikázal katolíčke potratiť dieťa, pretože si myslí, že by bola zlou matkou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V piatok rozhodol v Británii súd pod vedením sudkyne Nathalie Lieven, že žena v 22 týždni tehotenstva musí podstúpiť potrat, pretože sa súd domnieva, že by nebola dobrou matkou. O rozsudku súdu informovala televízna stanica Fox News a Sky News.

 Súd prehlásil, že uznáva, že pre ženu potrat znamená “neúnosný zásah,” ale je ho potrebné urobiť, nakoľko žena je podľa súdu mentálne zaostalá a dieťa by mohlo trpieť. Proti potratu sa vyslovila nielen matka, ale aj jej Rodina, ktorá prejavila ochotu v materstve žene pomôcť.

Napriek tomu súd Veľkej Británie nariadil dieťa zabiť.   Fox News identifikoval ženu ako 20 ročnú katolíčku pričom jej meno neuviedol. Súd vyhlásil, že “žena by chcela mať dieťa tak ako chce mať bábiku,” čím narážal na jej mentálnu zaostalosť. Podľa súdu potratiť dieťa bude pre dieťa väčšou traumou ako byť matkou.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: svetlosveta.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *