Súd Kotlebovú ĽSNS nerozpustil. Čižnár prehral - MAGAZÍN 1
Slovensko

Súd Kotlebovú ĽSNS nerozpustil. Čižnár prehral

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Najvyšší súd Kotlebovú ĽSNS na podnet Čižnára nerozpustil.

Najvyšší súd rozhodol, že stanovy, program a činnosť Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu nie sú v rozpore s demokratickým zriadením, ústavou a zákonmi.

Jedným z dôvodov zamietnutia žaloby je aj „šikanózny charakter“ žaloby. „V danej veci je žaloba šikanóznym návrhom a neboli splnené zákonné podmienky,“ uviedol senát. 

Žalobca nepredložil dostatočné dôkazy o tom, že žalovaná strana je bezprostredným ohrozením demokracie. Nevyplýva to ani zo stanov. Uviedol senát v rozhodnutí.

Najvyšší súd uviedol, že neprihliadal na trestné pojednávania jednotlivých členov strany z dôvodu, že nie sú skončené a ani jeden člen nebol právoplatne odsúdený. 

Žaloba je nedôvodná a preto ju senát zamietol. „Proti tomuto rozsudku nie je možné podať opravný prostriedok.“ Rozsudok sa skončil. 

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *