Zo sveta

Súd EÚ rozhodol, že je nelegálne vyhodiť migranta z azylového domu, ktorý pácha násilné činy

Európsky súdny dvor rozhodol, že členské štáty Európskej únie nemôžu vykázať žiadateľov o azyl z azylových domov, aj keď boli v minulosti trestaní za násilné činy.

Rozsudok bol zverejnený po prípade afganského migranta v Belgicku, ktorý bol v azylovom dome aktívny v bojoch medzi migrantmi. Z domu bol vykázaný na 15 dní, počas ktorých žil v uliciach Bruselu alebo sa zdržiaval u svojich priateľov, informuje Kronen Zeitung.

Európsky súdny dvor rozhodol, že vyhadzovať Afgancov, aj keď len dočasne, bolo porušením práv EÚ, a že nariadenie o utečencoch z roku 2013 také tresty za násilné činy zakazuje. Súd ďalej uviedol, že základné potreby žiadateľov o azyl musia byť uspokojené „trvale a bez prerušenia“, a doplnil, že nie je žiaduce, aby azylový domov poskytol migrantom zoznam útulkov pre bezdomovcov, ktoré by mohol navštíviť.

Zločiny v azylových domoch sú bežné v celej Európe. V Nemecku bol v marci odhalený škandál, kedy polícia v Boostedtu, obci ležiacej približne 50 km severne od Hamburgu, zatajovala rozsah trestnej činnosti v azylových domoch, aby „nevyvolávala predsudky“.

3 Replies to “Súd EÚ rozhodol, že je nelegálne vyhodiť migranta z azylového domu, ktorý pácha násilné činy

  1. Citujem z článku: „Súd ďalej uviedol, že základné potreby žiadateľov o azyl musia byť uspokojené „trvale a bez prerušenia“…
    A základné potreby tých stoviek tisíc, bielych, európskych bezdomovcov po celej EU, nemusia byť uspokojené „trvale a bez prerušenia“… ?!

  2. Hi there! I know this is somewhat off-topic however I had to ask. Does managing a well-established blog like yours take a massive amount work? I’m brand new to writing a blog but I do write in my diary daily. I’d like to start a blog so I can easily share my own experience and views online. Please let me know if you have any kind of ideas or tips for brand new aspiring blog owners. Appreciate it!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *