Sú na pokraji krachu a k reštauráciám sa pripojili aj fitness centrá, a otvárajú vo veľkom! Matovič odkazuje, že je to anarchia

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Nevládzu a melú z posledného! A tak sa rozhodlo niekoľko reštaurácii na Slovensku otvoriť aj keď to nemajú dovolené. Budú dodržiavať všetky hygienické nariadenia. Pripájajú sa k ním aj fitness centrá, ktoré síce môžu pustiť šesť ľudí naraz, no pre veľké fitká je to nedostačujúce.

Zástupcovia gastra a fitness poukazujú na aktuálny vývoj v Českej republike, kde sú interiéry gastro prevádzok od štvrtka 3. decembra otvorené. Nepáči sa im, že komunikácia so slovenskou vládou uviazla na mŕtvom bode a otvorenie reštaurácií či fitness centier je v nedohľadne.

Tvrdia, že sa ďalej nevládzu pozerať na danú situáciu a v záujme svojho prežitia sa rozhodli od utorka 8. decembra, otvoriť interiéry svojich prevádzok. Iniciatíva Bojujeme za naše gastro momentálne združuje takmer 800 prevádzok.

„Tak ako všetci, aj my si vážime zákon, no keď človeku vypne vláda prívod kyslíka, my ako podnikatelia nemôžeme čakať, či to prežijeme. Máme silný pud sebazáchovy a budeme preto robiť všetko preto, aby sme sa zachránili,“ objasňuje iniciatíva.

„Preto spoločne a v jednej línii s iniciatívou Bojujeme za naše gastro utorok 8. decembra otvárame naše prevádzky. Nemienime ich zatvoriť, kým nám nebude poskytnutá zmysluplná a slušná štátna pomoc,“ dopĺňajú.

K celej situácii sa vyjadril aj premiér Igor Matovič

„Ja sa určite nebudem z tohto miesta vyhrážať nikomu. Vyzývam každého zodpovedného človeka k zodpovednosti. Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii. Ak toto urobia reštaurácie a fitnescentrá, tak zavedú anarchiu,“ vyhlásil po pondelkovom rokovaní vlády premiér Matovič. Apeloval na nich, že v aktuálnej epidemiologickej situácii by takýmto krokom urobili to najhoršie, čo môžu urobiť.