Študenti od 12 rokov sa budú musieť povinne očkovať na týchto školách - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Študenti od 12 rokov sa budú musieť povinne očkovať na týchto školách

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Žiaci od dvanástich rokov a vyššie, ktorí navštevujú štátne školy v americkom Los Angeles sa budú musieť povinne zaočkovať proti covidu 19.Ide o jedno z najprísnejších protiepidemických oparení v Spojených štátoch.

Tí študenti, ktorí sa zúčastňujú na športových a iných mimoškolských aktivitách, musia byť plne zaočkovaní do konca októbra, pričom ostatní školáci do 19. decembra. Rozhodla o tom školská rada pre oblasť Los Angeles v Kalifornii, informuje agentúra AP.

Študenti, ktorí sa do 11.januára 2022 nepreukážu potvrdení o očkovaní, budú vylúčení z prezenčného vyučovania. Výnimky budú udeľované zo zdravotných aj iných dôvodov, priblížila AP. “Toto rozhodnutie nie je o porušovaní práv (študentov),” povedala členka školskej rady Monica Garciová. “Toto rozhodnutie je o tom, že robíme svoju prácu, ktorou je zabezpečiť deťom bezpečné prostredie v školách,” dodala.