Strom, ktorý zasadili Trump a Macron ako symbol priateľstva vyschol - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Strom, ktorý zasadili Trump a Macron ako symbol priateľstva vyschol

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dub, ktorý zasadili americký prezident Donald Trump a francúzsky prezident Emmanuel Macron v apríli minulého roka, zomrel, informovali noviny Monde.

Emmanuel Macron v apríli roku 2018 prišiel na štátnu návštevu do USA. Tá bola venovaná 250. výročiu vzťahov medzi krajinami. Počas návštevy zasadili Trump a Macron v záhrade Bieleho domu malý “dub priateľstva”.

Ten bol privezený zo severu Francúzska – z miest, kde počas prvej svetovej vojny došlo k prvej bitke s účasťou amerických vojakov. Podľa názoru francúzskeho prezidenta sa mal dub stať symbolom dobrých vzťahov medzi krajinami.

“Pred sto rokmi americkí vojaci bojovali za Francúzsko, (…) aby ochránili našu nezávislosť. Tento dub bude pripomienkou v samom srdci Bieleho domu o tomto spojení, ktoré nás zjednocuje, “napísal vtedy Macron na Twitteri o zasadení stromu.

“Malinký dub zomrel, a na mieste v Bielom dome, kam ho Trump a Macron zasadili, sa znovu objavila tráva,” informujú noviny.

Noviny Le Figaro informácie Monde potvrdili a uviedli, že strom neprežil karanténne opatrenia, ktoré sa vykonávali po jeho zasadení. Karanténne opatrenia uskutočnili, aby bolo zabránené šíreniu chorôb.

Noviny zmieňujú, že colná a pohraničná služba USA, ktorá je závislá na americkom ministerstve poľnohospodárstva, ukladá povinnosť karanténnych opatrení voči importovaným rastlinám, semenám a dokonca aj zemine, aby bolo možné sa vyhnúť rozširovaniu importovaných chorôb či importu invazívnych druhov hmyzu.

Médiá už skôr informovali o tom, že dub, ktorý prezidenti zasadili, zmizol. Na konci apríla bol vyrytý a odnesený na karanténne kontrolu.

Zdroj: snews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *