Stratil nervy z Matoviča: "Na kieho Boha sedel v Bruseli? Nech si zožerú tie peniaze k*rva!" (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Stratil nervy z Matoviča: „Na kieho Boha sedel v Bruseli? Nech si zožerú tie peniaze k*rva!“ (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V našej krajine je ohrozených 60-tisíc pracovných miest, ktoré môžu v auguste a v septembri zaniknúť, ak štát nenavýši pomoc. Upozornili na to v utorok predstavitelia Klubu 500 na tlačovej konferencii.

Klub 500 vyzýva predsedu vlády Igora Matoviča aby neblokoval opatrenia na záchranu pracovných miest. Tisíce ľudí môžu prísť o prácu.

„Ak vychádzame zo stavu ekonomiky, kde je 1,9 milióna ľudí zamestnaných v súkromnom sektore, pri optimistickom predpoklade, že sú ohrozené tri percentá pracovných miest, ide celkovo o takmer 60-tisíc pracovných miest,“ vyčíslil výkonný riaditeľ združenia Tibor Gregor.

Ako dodal, štát síce predĺžil lehotu na vyplácanie príspevkov na záchranu pracovných miest, avšak ich výškou sa nezaoberal. „Máme vedomosť, že na rokovanie vlády bol opakovane predložený návrh na navýšenie podpory, ktorý bol však zo strany predsedu vlády zamietnutý,“ uviedol predseda Klubu 500 Vladimír Soták.

„Darmo dva mesiace komunikujeme, nemáme problém s ministerstvami, ale s predsedom vlády,“ kritizuje Soták kroky premiéra s tým, že Matovič si podľa neho myslí, že mu patrí krajina.

Soták to na tlačovej konferencii už nevydržal a do Matoviča sa pustil s vulgarizmami.

Na otázku novinárky, kedy najneskôr musí prísť požadované navýšenie peňazí, sa Soták rozohnil: „Nikdy! Nič! Nikdy! Nech to zrušia, nech si zožerú tie peniaze, k*rva, keď nechápu, na čo to je. Na čo sedel podpredseda vlády v Bruseli a počúval tam štyri dni, že to sú peniaze na naštartovanie európskej ekonomiky. Na kieho Boha tam sedel?! Aby tu prišiel a vykladal nám kkt*ny?. Celý čas tam sedel a počúval, že to sú peniaze na naštartovanie ekonomiky. Ja to neviem ináč povedať!“ povedal nahnevane s vulgarizmami na adresu Matoviča Soták.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *