Strana Progresívne Slovensko podporuje Gay Pride, ktorý je pre nich symbolom hrdosti (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Strana Progresívne Slovensko podporuje Gay Pride, ktorý je pre nich symbolom hrdosti (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Neoliberálna politická strana, ktorá má ambíciu po najbližších parlamentných voľbách viesť Slovensko pozýva ľudí na pochod homosexuálov, lezieb, transsexuálov a iných.

Ako píšu, Pride vznikol ako symbol hrdosti, kam chodia ľudia z queer komunity, ale aj “heteráci”.

Podľa nich sa nie všetci, z tejto komunity, cítia bezpečne, keď idú po ulici so svojím partnerom či partnerkou a tiež nemôžu osláviť svoj vzťah manželstvom, či registrovaným partnerstvom. “PRIDE je oslavou toho, že sme každý iný. Oslávme spoločne tento sviatok ľudskosti.”

Vo videu sa objavili aj David Dej, Dominik Devečák, Martin Dubéci, Martin Hojsík, Zora Jaurová a Dana Kleinert.

Pride na facebooku podporil aj nezaradený poslanec parlamentu Martin Poliačik. “Na Pride chodím každý rok. Na pódium alebo do davu, jednoducho chcem byť pri tom. Je to komunita, ktorá potrebuje pochopenie a podporu. Nechcem vidieť svoje priateľky a priateľov opúšťať Slovensko len pre to, že tu nedokážu žiť plnohodnotný život a vychovávať deti,” napísal Poliačik.

Podľa neho PS vie, že sú si všetci rovní a preto podporia tento pochod. Štefunko k videu iba napísal, že sa pochodu zúčastní tak, ako každý rok.

Na pochod príde aj primátor Bratislavy Matúš Vallo a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *