Stovky Rómov s palicami sa pripravujú na Kotlebu (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Stovky Rómov s palicami sa pripravujú na Kotlebu (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

(Aktualizované 21:05) Na sociálnej sieti sa objavili videá, kde sa obrovská tlupa Rómov stretáva v Jarovniciach okres Sabinov.

Podla všetkého by malo ísť o odplatu za nedávne video Milana Mazureka, kde sa stretol s človekom, ktorému nelegálne obsadili osadníci jeho vlastný pozemok, za ktorý platí dane a nemôže ho využívať.

Na videu sú stovky Rómov a niektorí z nich si dávajú dole oblečenie, či držia rôzne kovové predmety. Vo videu zaznie hlasné “Takže už sa pripravujeme na Kotlebu!”.

Podla ŠPZ áut vieme, že sa jedná o okres Sabinov, v ktorom sa nachádza aj obec Jarovnice, v ktorej žije spomínaný pán, ktorý je dennodenne obťažovaní osadníkmi.

Podla najnovších informácii by mal byť vyzývateľ Rómskeho pochodu Viktor Valík (rómsky ochranca), ktorý v živom vysielaní na jeho facebookovom profile komentuje video Milana Mazureka, ktorý sa rozprával s majiteľom pozemku, ktorý mu nelegálne obývajú osadníci.

“Mazurekove video ma neskutočne vytočilo! Prečo sa schováva za plot? Mal ísť priamo do dediny (poz. red. v obci Jarovnice žije obrovský počet Rómov). Nech príde!” hovorí vo svojom videu rómsky ochranca Viktor Valik.

“On ide riešiť Jarovnice? Čo on je kaskadér?! Nech príde!” dodáva rómsky ochranca Viktor Valik.

Celú situáciu monitorujeme a budeme správu aktualizovať. Ak máte viac informácii kontaktujte nás na facebookovej stránke Magazín 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *