Ste vojnový zločinec! "Pre vás pán Dzurinda" zvláštne sa škeril bývalý premiér pred nahnevanými občanmi (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ste vojnový zločinec! “Pre vás pán Dzurinda” zvláštne sa škeril bývalý premiér pred nahnevanými občanmi (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nahnevaní občania si chytili bývalého premiéra Mikuláša Dzurindu pred parlamentom a označili ho za vojnového zločinca v súvislosti s bombardovaním Juhoslávie. Jeho reakcia je viac než zvláštna. Jeho tiky tváre vyzeralo ako úsmev či zaseknutie sánky a nahnevaným občanom odkázal, že je “Pán Dzurinda” (video na konci článku).

„Dzurinda, tak ako to bolo s bombardovaním Juhoslávie?“ Oslovil bývalého politika jeden z mužov na videu. „Pán Dzurinda.“ Opravil ho bývalý premiér. „Pre vás pán Dzurinda.“ Zdôraznil. Aktivistom viac nebolo treba.

„Pán Dzurinda, ste vojnovým zločincom! Medzinárodným vojnovým zločincom! Ste v službách cudzej moci! Predali ste Slovensko!“ Pokrikovali prítomní na Dzurindu, ktorý pre istotu pridal do kroku.

Narážky mužov sa stupňovali. Bývalého premiéra (okrem iného) nepriamo označili za „podlého zákerného zradcu,“ ktorý je zodpovední za zverstvá a vojnové zločiny. Dzurinda sa po týchto Slovách otočil a spolu s dámskou spoločnosťou trielil rýchlo preč.

„Koľko Slovákov zabili vo Vojvodine?“ Pokračovali aktivisti s prenasledovaním. „Kvôli vám, že ste povolili prelety.“ Odkazovali aktéri incidentu na parlamentné odsúhlasenie preletov vojenských lietadiel v roku 1999 nad naším územím, v čom sa práve Dzurindova vláda veľmi ochotne angažovala.

Pripomíname, že aj keď sa celkový počet obetí bombardovania oficiálne neuvádza, juhoslovenská strana odhadovala straty na životoch vo výške 1 200 až 2 500 mŕtvych a okolo 5 000 zranených.