Štátna tajomníčka podáva trestné oznámenia na Matoviča, ktorý jej odpovedá: "Opička kľud, skončíš v base" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Štátna tajomníčka podáva trestné oznámenia na Matoviča, ktorý jej odpovedá: “Opička kľud, skončíš v base”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Jankovská za SMER – SD podáva trestné oznámenie na Igora Matoviča za ohováranie. Podnikne aj právne kroky ohľadom komunikácie s Marianom K.. Informovala o tom v nedeľu na sociálnej sieti.

“S obvineným M. K. som nekomunikovala, ani som sa s ním nestretla,” uviedla štátna tajomníčka na margo údajnej komunikácie medzi Marianom K. a Alenou Zs., v ktorej Marian K. nazýval Jankovskú svojou “opičkou” na ministerstve spravodlivosti.

Jankovská poukazuje, že to bol práve Matovič, kto sa stretával s Marianom K. “Igor Matovič nepoprel, že s obvineným M. K. komunikoval a existujú smsky, ktoré to dokazujú. Tento pán používa klebety ako fakt. Ja ako právnička zásadne rozlišujem medzi faktami a ohováraním,” dodala Jankovská.

Na status Jankovskej reagoval v komentároch na sociálnej sieti Matovič, ktorý štátnej tajomníčke odkázal: “Opička kľud, skončíš v base.”

Opozícia žiada Jankovskej odstúpenie z funkcie. Matovič tvrdí, že Jankovská si s Marianom K. písala až do jeho zadržania viac ako 1000 správ.

foto: facebook.com