Štát poslal 3,5 milióna eur firme, ktorá sídli v malej garsónke cez pandemickú pomoc. Nikto ju nepozná - MAGAZÍN 1
Slovensko

Štát poslal 3,5 milióna eur firme, ktorá sídli v malej garsónke cez pandemickú pomoc. Nikto ju nepozná

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Transparency International Slovensko prichádza s ďalšími závažnými informáciami o tom, ako pretiekli milióny eur cez pandemickú pomoc do firmy, ktorá sídli v malej garsónke, nemá žiadnu kanceláriu a nikto z branže ju nepozná. Aj takto táto vláda posiela milióny eur.

“Podarilo sa nám odhaliť schránkovú firmu, ktorá zhtla až 3,44 milióna eur z ministerstva práce, čo ju radí medzi TOP príjemcov pandemickej pomoci. Firma Brigádnici je registrovaná na adrese malej garsónky v blízkosti Prezidentského paláca a v súčasnosti prepísaná na bieleho koňa z Česka. Ústredie práce uverilo, že sprostredkúva tisíce zamestnancov na úrovni najväčších slovenských personálnych agentúr, aj keď ju v branži nikto nepozná, oficiálne nemá ani jedinú kanceláriu a nepodarilo sa nám nájsť žiaden jej inzerát.” píše nezisková organizácia odhaľujúca korupciu.

Ďalej Transparency International Slovensko vo svojom blogu uvádza “Státisíce na účet Brigádnikov začali opakovane plynúť potom, ako zmluvu so štátom vlani v jej mene podpísal viackrát stíhaný podnikateľ Peter Puškár, ktorý sa predtým premenoval na Tonyho Teslu a odsťahoval do susedného Rakúska. Štatutár schránky nám poslal pravidelný finančný dar 100 eur, keď sme sa začali o nich zaujímať. Ministerstvo práce na náš podnet zatiaľ nereagovalo.” celý blog si môžete prečítať tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *