Štát ide chrániť policajtov. Už žiadne menovky na uniforme! Budú teraz ostrejší? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Štát ide chrániť policajtov. Už žiadne menovky na uniforme! Budú teraz ostrejší?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Keď si dnes myslí občan, že sa na ňom koná neprávo, začne si zväčša natáčať alebo fotiť policajtov, aby mal ich mená a tváre. To chce vláda zmeniť a chce ešte viac chrániť policajtov.

Po novom majú zmiznúť menovky na policajných uniformách. Ostane tam len ich identifikačné číslo bez mena. “Zrušením tejto povinnosti by sa dosiahlo rešpektovanie súkromného a rodinného života nielen policajtov, ale aj ich rodinných príslušníkov,” argumentuje rezort v materiáli. Poukazuje na osočovanie, vyhrážanie sa policajtom či zaznamenávanie si osobných údajov policajtov pri výkone služobných zákrokov.

“Zákonom upravenou povinnosťou policajta nosiť na služobnej rovnošate menovku s menom, priezviskom a akademickým titulom policajta je Slovenská republika ojedinelá v rámci okolitých štátov, ktoré sú členmi Európskej únie,” uviedli predkladatelia.

Niektorí ľudia sa obávajú, že teraz si policajti budú dovolať viac, pretože sú viac chránení. Po novom budeme dokonca aj pokutovaný, ak budeme vulgárne urážať policajtov a to až do výšky 500€.