Štát bude ľuďom volávať, aby sa dali zaočkovať. Očkujeme 200 ľudí denné, čo je katastrofa - MAGAZÍN 1
Slovensko

Štát bude ľuďom volávať, aby sa dali zaočkovať. Očkujeme 200 ľudí denné, čo je katastrofa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zaočkovanosť na Slovensku je veľmi slabá. Úplne zaočkovaných máme v týchto dňoch len niečo cez 40% populácie. Nepomáhajú ani rôzne kampane známych osobností, očkovacia lotéria či iné.

Momentálne očkujeme približne 200 ľudí denne, čo je extrémne slabé číslo. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský prezradil v diskusnej relácii rádia Expres, že sa chystá ďalšia kampaň zameraná na rizikové skupiny či dôchodcov.

Týmto ľuďom budú posielané priamo letáky o očkovaní a vyzerá to tak, že podľa jeho slov budú týmto ľuďom priamo volať a vysvetľovať im dôvody, aby sa dali zaočkovať. Podľa údajov z poisťovní sa majú ľuďom v kritickej skupine posielať aj listy.

“Tak tú kampaň chceme smerovať k tomu aby, sme adresne už oslovovali jednotlivých ľudí. To znamená, v tej kritickej skupine vekovej 65+. Dostanú títo dôchodcovia informačný leták. Dostanú ďalší materiál. Chystáme osobne list podľa údajov od poisťovní, ktorý ten človek nie je očkovaný….” hovoril Lengvarský.

Keď moderátor diskusie navrhol priamo telefonovať týmto ľuďom domov, odpovedal Lengvarský, že aj to sa plánuje. Plánuje sa aj viac vysvetľovacích kampaní priamo v regiónoch s nízkou zaočkovanosťou.