Štandardná zmluva s USA? Žilinka upozornil na 3 body, ktoré môžu Slovensko ohroziť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Štandardná zmluva s USA? Žilinka upozornil na 3 body, ktoré môžu Slovensko ohroziť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko rieši obrannú zmluvu so Spojenými štátmi americkými a okrem kritiky opozičných poslancov takúto zmluvu kritizuje aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta návrh na uzavretie dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických ako celok. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti. Zdôvodnil to tým, že v medzirezortnom pripomienkovom konaní bolo pri tomto návrhu uplatnených 35 zásadných pripomienok.

Toto sú tri zásadné body, na ktoré Žilinka poukázal:

1. Sporné otázky zo zmluvy nemôže posudzovať žiaden súd na svete. Znamená to, že  zmluva sa nedá v žiadnom prípade vypovedať počas 10 rokov, nech by bola akokoľvek vážne porušovaná,

2. Na vybrané časti vojenských základní nemôže mať prístup žiaden občan SR, ani predstaviteľ štátu.

3. Zmluvná strana má právo využívať aj majetky, pozemky tretích strán bez platenia nájomného alebo poskytnutia náhrady, teda fyzických  a právnických osôb, ktoré nie sú súčasťou tejto zmluvy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *