Slovensko

Sprísnili sa pravidlá! Testovať sa budeme podľa všetkého ešte dlhé týždne, aj keď budeme chcieť ísť do prírody

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval o aktuálnej epidemiologickej situácii a upozornil na nebezpečenstvo nového druhu koronavírusu B117. „Niektorí epidemiológovia kvôli tomu hovoria o novej epidémii,“ povedal.

Cez to všetko však podľa ministra potrebujeme dostať aspoň časť detí do škôl. Od 8.februára sa otvoria brány škôl pre žiakov prvého stupňa a končiace ročníky žiakov na stredných školách. Vďaka tomu sa však sprísnil Covid automat.

Pre otvorenie škôl bude naša krajina podľa ministra Krajčího ďalšie týždne v čiernej zóne. Krajči tiež povedal, že vláda predĺži núdzový stav dnes večer. „Budeme niekoľko týždňov v čiernej zóne, so všetkými obmedzeniami tak, ako sme boli doteraz. Je to daň za to, aby deti mohli ísť do školy,“ povedal minister zdravotníctva.

Zákaz vychádzania naďalej platí. Ako na tlačovej konferencii uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí, Slovensko je v čiernej zóne COVID automatu a pravdepodobne bude ešte niekoľko ďalších týždňov. Zároveň upozornil, že vzhľadom na to, že sa sprísnili kritériá na čiernu zónu, bude náročnejšie prejsť do miernejšej, bordovej zóny.

Pokiaľ bude Slovensko podľa Covid automatu v černej zóne, každý zamestnanec, ktorý chodí na svoje pracovisko sa bude musieť pravidelne testovať. Test budeme zase potrebovať aj do prírody. Výnimku budú mať ľudia nad 65 rokov a deti.

Vláda pravidelné testovanie schválila aj napriek tomu, že SaS, Za Ľudí aj Sme Rodina ďalšie takéto celoplošné testovanie odmietli.