Spravodlivosť do vlastných rúk: Slováci sa chystajú pred dom jednej z agresoriek - MAGAZÍN 1
Slovensko

Spravodlivosť do vlastných rúk: Slováci sa chystajú pred dom jednej z agresoriek

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálnymi sieťami sa šíri pozvánka na protest pred dom jednej z mladých agresoriek z gangu detí, ktoré utýrali 11-ročné dievčatko a jej nahé videá zdieľali po internete.

Okrem iného sa hovorí o tom, že agresívne dievča má mať v rodine príbuzného, ktorý pracuje na polícii. V obci Miloslavovo sa preto údajne organizujú občania pripravení demonštrovať.

V udalosti “Protest za spravodlivosť pred domom agresorky” vyjadrilo záujem zúčastniť sa demonštrácie už viac ako 800 ľudí.

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s lúpežou, čo ešte viac nahnevalo občanov.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka garantuje komplexné objasnenie okolností prípadu napadnutia 11-ročného dievčaťa v Miloslavove skupinou kamarátov. Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave bezodkladne preskúmať postup a konania orgánov činných v trestnom konaní, vrátane správnosti právneho posúdenia skutku v trestnej veci. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Žilinka tiež krajskému prokurátorovi uložil, aby sa udalosťami zaoberal komplexne, nielen z pohľadu trestnoprávneho, ale aj možného uplatnenia oprávnení prokurátora v netrestnej oblasti – starostlivosti o maloletých. “Zároveň vo veci nariadil správovú povinnosť vo vzťahu k trestnému odboru a netrestnému odboru GP SR, ktorých prokurátori budú vo veci vykonávať dohľad nad činnosťou podriadených prokurátorov,” priblížil Skladan. Dodal, že Žilinka si vyhradil aj pravidelné informovanie o stave trestného konania.

K celému incidentu sa vyjadril aj Mário Vidák na sociálnej sieti TikTok:

@mario_vidak

♬ původní zvuk – Mário Vidák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *