Správa NATO pripúšťa možnosť vojny s Ruskom, no tá je nízka. Preto pošle na pobaltie viac vojakov - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Správa NATO pripúšťa možnosť vojny s Ruskom, no tá je nízka. Preto pošle na pobaltie viac vojakov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vojenský konflikt medzi Ruskom a Severoatlantickou alianciou je podľa správy Akadémie obrany NATO nepravdepodobný, ale stále možný.

Uvádza sa to v dokumente „Prečo záleží na pobaltských štátoch. Chrániť severovýchodné hranice NATO.“

V dokumente sa uvádza, že do pobaltských štátov musí odoslať ešte viac vojakov, pretože podľa autora by pobaltské republiky mohli byť „spôsobom, ako Moskva zničí európsku bezpečnostnú architektúru.“

„Za posledných desať rokov preukázala Ruská federácia svoj zámer podkopať architektúru európskej bezpečnosti. Riziko vojenského konfliktu medzi NATO a Ruskom je nízke, ale nemožno ho považovať za nepravdepodobné. Aby sa znížili riziká, musí byť odstrašujúci potenciál aliancie v pobaltských republikách posilnený vyslaním amerických vojsk do pobaltských krajín. Rozmiestnenie armády by malo doplniť existujúcu dohodu o pokračujúcej prítomnosti,“ píše sa v dokumente.

Kongres USA nedávno ponúkol členským štátom NATO z východnej Európy, ktoré naďalej používajú sovietske zbrane, pôžičky na nákup amerického vybavenia. Podľa amerických zákonodarcov sú spojencami v aliancii, ale sú nútení nakupovať diely z Ruska, a preto sú závislí na Moskve.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *