Spoveď zločinca: Mladý "Švéd" menom Hassan spáchal za 4 roky 221 zločinov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Spoveď zločinca: Mladý “Švéd” menom Hassan spáchal za 4 roky 221 zločinov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

19-ročný švédsky mladík je podozrivý z účasti na 221 trestných činoch, ktoré sa stali počas posledných štyroch rokov, pričom jeho “kariéra” začala vo veku iba dvanástich rokov. Zločinec menom Hassan je v súčasnej dobe vo väzení, kde si odpykáva dvojročný trest za lúpež.

Muž dostal príležitosť pohovoriť s redaktormi švédskej televízie SVT. Vo svojej výpovedi uviedol, že začal kradnúť bicykle vo veku deviatich alebo desiatich rokov a poznamenal: “V priebehu rokov to eskalovalo a bol som umiestnený v domove problémovej mládeže, kde som stretol iných zločincov, ktorí sa stali mojimi vzormi a ja som chcel byť ako oni. “

V dvanástich rokoch Hassanova matka oznámila sociálke, že má podozrenie, že môže byť súčasťou zločineckého gangu. O dva roky neskôr bol zatknutý po tom, čo ukradol auto. Chlapec bol neskôr odňatý svojej matke a umiestnený do detského domova pre problémové deti.

To však nepomohlo a v šestnástich rokoch bol odsúdený za sériu trestných činov za ktoré mal stráviť až 31 mesiacov vo väzení, ale kvôli nízkemu veku bol iba dva mesiace v zariadení pre mladistvých. Vo februári minulého roka potom Hassan spolu s ďalšími dvoma mužmi zrazili vodiča menom Lars Fernandez pred čerpacou stanicou, vyhrážali sa mu smrťou a ukradli jeho vozidlo.

Na záverečnú otázku, či ľutuje dlhé rady svojich zločinov Hassan odpovedal “Nie, neľutujem, neľutujem a neverím, že by mi to pomohlo.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *