Zo sveta

Špičkový český biológ: Vírus ušiel z laboratória, ostatné je len propaganda. Antigénové testy sú nezmysel (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie stále nevedia na sto percent povedať, odkiaľ prišiel vírus Covid 19. Najbližšie k všetkému je verzia, že vírus preskočil z netopiera na človeka. Stále však nevieme presne, ako a kedy sa k tomu prišlo. Vedci však nevedia vylúčiť ani teóriu, že vírus unikol omylom z čínskeho laboratória, ale považujú to skôr za extrémne nepravdepodobné.

Iné si však myslí jeden z najznámejších českých evolučných biológov Jaroslav Flegr. Ten je presvedčený, že koronavírus je z čínskeho laboratória „utiekol“ a je si na 99% istý. Flegr hovorí o tom, že v celej Číne sú asi dve laboratória, ktoré majú povolenia pracovať s tak nebezpečnými vírusmi a práve jedno laboratórium je v čínskom meste Wuhan, odkiaľ celá pandémia prišla. Podľa neho je to príliš veľká náhoda.

Špičkový český biológ si tiež myslí, že antigénové testovanie je nezmysel a ten, kto to vláde poradil, si na nich musí robiť biznis. Podľa Flegra tieto testy nie sú dobré na preventívne testovanie „Tie rozpoznajú, že je človek nakazený, až v okamihu, keď je sám nakazený“ tvrdí biológ. Podľa neho, keď musíme zabrániť tomu, aby človek nakazil ostatných, musíme to vedieť s predstihom a na to sú vhodné PCR testy, ktoré zistia skôr, že je človek prenášač vírusu.