Spevákovi, ktorý kandidoval za ĽSNS, vymazal YouTube celý účet so všetkými skladbami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Spevákovi, ktorý kandidoval za ĽSNS, vymazal YouTube celý účet so všetkými skladbami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pred pár týždňami prišla video platforma s informáciami, že bude mazať videá či účty, ktoré budú v rozpore s novými liberálnymi pravidlami.

Má ísť o videá, ktoré nabádajú k nenávisti, rasizmu či xenofóbii. Takisto YouTube vyhlásil, že bude mazať aj všetky videá, ktoré majú nacistickú tématiku, aj ak sa bude jednať o historické dokumenty. Dôkazom toho bol zmazaný dokument o Adolfovi Hitlerovi.

Známy slovenský spevák Ondrej Ďurica, ktorého skladby neobsahovali žiadne rasistické či nenávistné prejavy, o svoj YouTube účet aj so všetkými skladbami prišiel. Ďurica tiež kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko vo voľbách do európskeho parlamentu a je teda možné, že táto spojitosť ho pripravila o celý účet.

Sociálne siete sú totiž známe tým, že na Slovensku mazali účty predstaviteľom ĽSNS alebo ich sympatizantom, aj keď sa nedopustili žiadnych porušení pravidiel. O takéto zrušenie účtov prišiel predseda ĽSNS Marian Kotleba a aj jeho strana, kde mali dohromady viac ako 200 tisíc fanúšikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *