Spadnutú vežu Notre - Dame chcú nahradiť islamským minaretom, ako ukážku politickej korektnosti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Spadnutú vežu Notre – Dame chcú nahradiť islamským minaretom, ako ukážku politickej korektnosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Expert na architektúru vyzval k tomu, aby bola spadnutá veža katedrály Notre Dame nahradená islamským minaretom, ako ospravedlnenie alžírskym moslimom zabitých francúzskou políciou.

V článku napísanom pre denník Domus, Tom Wilkinson, editor histórie pre portál Architectural Review tvrdí, že prestavba je príležitosťou pre oznámenie posolstva politickej korektnosti.

“Nemôžem povedať, že by som si niekedy myslel, že je to najkrajšia katedrála na svete,” píše Wilkinson, než odsúdi Eugènea Viollet-le-Duca, reštaurátora 19. storočia, ktorého obvinil z “absolútne nezabudnuteľných predstáv o stavebnom inžinierstva”.

Wilkinson ďalej vyzval, aby prestavba reflektovala “aktuálnejšie formu politickej pravdy,” ktorá by mohla zahŕňať “premenu Notre Dame na pamätník generácie roľníkov, ktorí boli vykorisťovaní k jej financovaniu”.

Podľa Wilkinsona by to mohlo tiež zahŕňať nahradenie 200 rokov starej veže chránenej cirkvou islamským minaretom.

Minaret je veža postavená vedľa mešity, ktorá sa bežne používa na vysielanie islamskej výzvy k modlitbe.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *